Giyilebilir Teknoloji’de Geçen Haftanın Özeti – 6

7 – 13 Kasım tarihleri arasında gelen giyilebilir teknoloji haberlerini sizler için derledik. İşte giyilebilir teknolojide geçen haftanın özeti.

Geçtiğimiz hafta giyilebilir teknoloji dünyası için genel olarak sanal gerçekliğin ön plana çıktığı bir hafta oldu. Ancak haftanın şüphesiz sürpriz olayı ise Snapchat’in akıllı gözlüğünü nasıl satacağı haberi. İşte, takip edemeyenler için 7 – 13 Kasım arasında giyilebilir teknoloji dünyasında neler olup bittiği.

Bunu da Oku : En Ucuz Apple Watch Nereden Alınır?

7 Kasım


– Teknoloji devi Intel, spor müsabakalarında canlı sanal gerçeklik yayını yapan Voke VR isimli bir şirketi satın aldığını duyurdu. 

8 Kasım


Snapchat‘in akıllı gözlüğü Spectacles için aldığı şarj patenti ortaya çıktı. Bu sayede ürünün nasıl şarj edilebileceği de belli oldu.

– Yerli teknoloji perakendecesi Teknosa, Prep Pwatch akıllı saat serisinin üçüncü nesli Teknosa Preo Pwatch 3‘ü 199 liradan satışa sundu.

9 Kasım


–  Indiegogo üzerinde ortaya çıkan ORBI Prime isimli bir akıllı gözlük, güneş gözlüğü tasarımı ile 360 derece video kaydedebildiğini açıkladı. Ürün hala Indiegogo’da destek bekliyor.

– Popüler saat markası Timex, mekanik tasarımlı yeni akıllı saati  Timex IQ+ Move‘u 149 dolardan satışa sunduğunu duyurdu.

10 Kasım


– Google sanal gerçeklik platformu Daydream kapsamında YouTube’un sanal gerçekliğe bürünmüş hali olan YouTube VR uygulamasını Android için indirmeye sundu.

– Ünlü harita ve navigasyon markası TomTom, TomTom Runner ve TomTom Touch’ın içinde bulunduğu 5 giyilebilir ürününü Türkiye’de satışa çıkardı.

11 Kasım


Snapchat merakla beklenen akıllı saati Spectacles‘i nasıl satacağını açıkladı. Ürü Snapchat’in mantığına benzer bir şekilde bir var bir yok temelinde satışa çıktı.

12 Kasım


– HTC, sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive için kabloları ortadan kaldıran aparatı TPCAST‘i ortaya çıkardı. Ürünün tahmini fiyatı 200 dolar.

– Rusya’da bir otoparkta sanal gerçeklik gözlüğü ile oyun oynayan bir adama otomobil çarptı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.