Timex’den Mekanik Akıllı Saat

Ünlü saat markası Timex mekanik tasarımlı yeni akıllı saati Timex IQ+ Move’u tanıttı. Timex IQ+ Move şık tasarımın altında akıllı özellikler sunuyor.

Dünyaca ünlü saat markası Timex, 2014 yılında girdiği akıllı saat pazarına sessiz sedasız her sene yeni bir akıllı saat sunuyor. 2014 yılında GPS tabanlı Timex Ironman One GPS+ isimli bir spor bir akıllı saat sunan Timex, 2015 yılında Metropolitan+ isimli mekanik tasarımlı bir akıllı saat duyurmuştu. Timex ise şimdi ise yine mekanik görünümlü akıllı saati Timex IQ+ Move‘u tanıttı.

Bunu da Oku : Timex Ironman One GPS+ Satışta!

Timex Metropolitan+ sadece erkeklere özel olarak geliştirilmiş ve 42mm ile tek boyut seçeneği ile gelmişti. Timex IQ+ Move ise hem erkeklere hem de kadınlara özel seçenekleri ile gelirken birden fazla farklı boyut seçeneği de sunuyor. 37mm ve 41mm boyut seçenekleri ile gelecek olan  Timex IQ+ Move tüm kullanıcılar için siyah ve gri kasa renginin yanında birçok plastik, deri ve metal kayış seçeneği sunuyor olacak.

Withings benzeri bir tasarıma sahip olan Timex IQ+ Move mekanik şık tasarımının altında kullanıcıları tatmin edecek kadar akıllı özelliklere de sahip. Kullanıcılar için aktivite takibi yapabilen akıllı saat kullanıcısının attığı adımı, gittiği mesafeyi ve yaktığı kaloriyi hesaplayabiliyor. Bununla birlikte uyku takibi de yapabilen ürün iOS ve Android uygulamaları sayesinde takip ettiği bilgileri kullanıcısına anlık gösterebiliyor.

50 metreye kadar suya karşı dayanıklılık gösteren akıllı saatin bataryası ise klasik saat bataryalarından ve şarj süresi yıllar sürebilir. Halihazırda Amerika’da 149 dolardan satışa sunulan Timex IQ+ Move akıllı saatin diğer ülkelere geliş tarihi ise 17 Şubat olarak belirtilmiş durumda.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.