Android Wear Lollipop’a Kavuştu!

Google, giyilebilir işletim sistemi Android Wear için 5.0 Lollipop güncellemesini duyurdu. Android Wear 5.0 Lollipop güncellemesi akıllı saatler birçok yeni özellik ile tanışacak.

Google, giyilebilir teknoloji ürünleri için geliştirmiş olduğu Android Wear işletim sistemine mobil işletim sistemi Android’e gelen 5.0 Lollipop güncellemesini getirdiğini duyurdu. Kısa süre içerisinde Android Wear kullanan ve destekleyen tüm akıllı saatlere gelecek olan Android Wear 5.0 Lollipop güncellemesi akıllı saatler için birçok yeni özellik barındırıyor.

Yeni arayüzler ve API desteği

Android Wear 5.0 Lollipop güncellemesi ile sistem tasarımında çok fazla değişiklik olmayacağı belirtilirken güncelleme ile gelen en büyük özelliklerden biri Android Wear‘ın birçok saat arayüzüne kavuşması ve geliştiricilerin akıllı saatlere, arayüz tasarlayabilmeleri için geliştirilen API sisteminin yer alması. Bu anlamda Google ilk olarak kendisi yaklaşık 15 tasarımcıyla 40‘tan fazla saat arayüzü geliştirecek. Bunların büyük bir çoğunluğu da şuan Google Play üzerinden indirilebilir durumda.

Foto Galeri : Android Wear Saat Arayüzleri

Güncelleme ile gelen diğer özellikler arasında ise silinen uyarı kartlarını geri alma, saat ekranında tek bir dokunuş ile son işlemleri görüntüleyebilme, ekranı aşağı sürükleyerek ayarlar menüsüne ulaşabilme, bildirimleri ve titreşimi kapatan Tiyatro Modu, ekran parlaklığını maksimum yapan Güneş Işığı Modu, seçilen uygulamaların seçilen özelliklerinden bildirimler gösterebilme, akıllı telefonlar ile Android Wear uygulaması sayesinde akıllı saatlerin şarj ve hafıza gibi özelliklerini kontrol edebilme gibi özellikler yer alıyor.

Güncelleme ile gelecek olan saat arayüzlerinin yayınlanmış olanlarına hemen buradan, Android Wear’lı akıllı saatlerinizi kontrol etmek için geliştirilen Android Wear uygulamasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.