Sony E-Ink Bir Akıllı Saat Üzerinde Çalışıyor!

Yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığı belirtilen Sony’nin, bu akıllı saatinde elektronik kağıt olarak adlandırılan E-Ink teknolojisini kullanacağı ortaya çıktı. İşte, Sony’nin E-Ink saatinin detayları.

Elektroink kağıt olarak tanımlanan bir teknoloji olan E-Ink, günümüzde genellikle kitap okuyucularda kullanılıyor. Kullanımı yavaş yavaş artan E-Ink teknolojisi bundan böyle akıllı saatlerde de kullanılabilir. Bloomberg‘in hazırladığı rapora göre Sony, E-Ink teknolojisi kullanan bir akıllı saat geliştirmenin peşinde.

Sony SmartWatch 3 Satışa Sunuldu!

Popüler teknoloji devi Sony kısa süre önce, yaşadığı mali zararlar yüzünden akıllı telefon birimini yavaşlatacağını ve mali tabloyu düzeltmek için başka alanlara yöneleceğini açıklamıştı. Hali hazırda zaten akıllı saat pazarında bulunan Sony belli ki E-Ink ile yöneleceği alanı bulmuş.

Donanım değil basitlik ön planda!

Bloomberg‘in vermiş olduğu bilgilere göre Sony akıllı saat pazarına E-Ink teknolojisini getirerek yeni bir ürün çıkarmanın peşinde. Saat için bilgilerde veren Bloomberg, akıllı saatin sadece ekran kısmının değil kordon kısmınında E-Ink teknolojisi kullanacağını söylüyor. Aynı zamanda basit bir tasarıma sahip olacağını belirten Bloomberg bu akıllı saatin donanım özelliklerinden çok işlevselliği ile ön plana çıkacağını tahmin ediyor.

Son olarak bu ürünün Sony tarafından kısa süre içerisinde tanıtılacağını ve ardından piyasaya sürüleceği bilgisi de Bloomberg, akıllı saat pazarında bu ürünün yeni bir soluk olabileceğini de da paylaşmış durumda.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.