Apple Watch 2 için İlk Konsept Çalışması Geldi!

Apple’ın akıllı saati Apple Watch’un ikinci nesli için ilk konsept çalışması geldi. İşte, Apple Watch 2 için gelen ilk konsept çalışması ve detayları.

Yaklaşık 6 ay önce piyasaya giren Apple Watch, her geçen gün yeni bir kayış yeni bir kasa rengi gibi yenilikler ile güçlense de tahminlere göre Apple 2016 yılı içerisinde akıllı saatinin ikinci neslini tanıtacak. Henüz resmi bir açıklama bulunmasa da grafik tasarımcıları Apple Watch 2 için şimdiden kolları sıvadı.

apple watch 2-1

Eric Huismann isimli tasarımcı ise Apple Watch 2 için kolları ilk sıvayan tasarımcı oldu ve Apple Watch 2 için konsept çalışmasını yayınladı. Huismann’ın yayınladığı görsellere bakıldığında yeni Apple Watch’un daha ince bir yapıda olduğunu ve çerçevenin daraltılması ile birlikte daha geniş bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte yine ekrana baktığımızda Huismann‘ın kendi deyimiyle bir selfie ve FaceTime kamerası da görüyoruz.

Apple Watch 2’de 45mm

Kasa yapısı olarak Apple Watch 2′de 3 farklı boyut tasarlayan Huismann 38mm ve 42mm’ye ek olarak 45mm‘lik bir Apple Watch’un da gelebileceğini işaret ediyor. Apple Watch 2’de kasa ile kayış bağlantı noktalarının da farklı bir tasarıma sahip olabileceğini gösteren Huismann burada kasadan bağımsız bir kayış yuvası tasarlamış ve kayışlarda 2 yeni sensör bulunacağını belirtmiş.

apple watch 2-2

Tasarımların dışında Apple Watch 2 için teknik detaylar da veren Huismann, FaceTime kamerası için 1.2 megapiksellik bir çözünürlük verirken kayışlarla gelecek olan sensörlerin birinin kan basıncını diğerinin ise vücut sıcaklığını ölçeceğini belirtmiş.

Bakalım önümüzdeki aylarda Apple’dan gelecek haberlerle Huismann‘ın tasarımı ve detayları ne gibi doğruluklar getirecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.