Android Wear’a 17 Yeni Saat Arayüzü Eklendi!

Google, giyilebilir işletim sistemi Android Wear’a 17 yeni saat arayüzü daha ekledi. Bu saat arayüzlerinin arasında Angry Birds ve Hello Kity gibi karakterler de var.

Google’ın akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemi Android Wear bugün birçok akıllı saatte kullanılmakta ve kullanıcıların hem saatlerini hem sistemi kişiselleştirebilmeleri için 1500’den fazla saat arayüzü sunuyor. Ancak Google bu kadar arayüz olmasına rağmen çalışmaları kesmiyor ve 17 yeni saat arayüzü daha duyurdu.

Duyurulan bu saat arayüzleri içerisinde Angry Birds ve Hello Kity gibi fenomen olmuş popüler kültür karakterleri de bulunuyor. Bunun dışında Bang & Olufsen, Cynthia Rowely, Geox, Anrealage and George Frost gibi birçok tasarım şirketi tarafından hazırlanan arayüzler de bulunuyor.

Yeni gelen bu saat arayüzleri ise Android Wear‘ın mobil uygulaması üzerinden akıllı saatlere eklenebilecek ve kullanılabilecek. Google daha önce de Android War için duyurduğu bir API ile akıllı saatlere her kullanıcının arayüz tasarlamasının önünü açmış hatta önceki tasarımlar üzerinde değişiklik yapma imkanı da sunmuştu.

Apple Watch’un pazara girmesi ile birlikte Android Wear üzerinde daha çok çalışan Google akıllı saatler üzerindeki hakimiyeti devam ettirmek ve belliki bu hakimiyeti de kullanıcıların istediği şekilde kişiselleştirilebilir bir yapıda yapmaya çaba harcıyor.

mavi_indir

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.