Microsoft HoloLens’te Görüş Alanı Problemi Var!

Microsoft’un artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens’de büyük bir problem olduğu ortaya çıktı. Bu problem ise Microsoft HoloLens’in kullanıcılara sunduğu görüş alanında. 

Microsoft artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens‘i ilk tanıttığında deyim yerindeyse bu teknoloji görenlerin ağzını açık bırakmış ve tüm dünyanın ilgisini çekmişti. Proje hala da öyle ve demo gösterimleri hala çok dikkat çekmekte. Ancak HoloLens için gelen son bilgiler her güzelliğin altında bir kötülük yatar der gibi ürünün büyük bir problemi olduğunu da ortaya çıkardı.

Ortaya çıkan bu problem ise Microsoft HoloLens‘in görüş alanında oluşturduğu sıkıntı. Gözlüğü en başından beri deneyenlerden biri olan The Verge’den Tom Warren‘in verdiği bilgilere göre HoloLens oldukça dar bir görüş alanına sahip. Warren’in böyle söylemesinin sebebi ise HoloLens’i ilk denemesi ile son denemesi arasındaki farkı görmesi ve görüş alanının yüksek oranda daralmış olması.

hololens görüş alanı prblemi

Microsoft HoloLens’in kullanıcıya sunduğu görüş alanı.

Warren ilk olarak geliştirici versiyonunu denediğinde HoloLens‘in gerçeğe yakın bir görüş alanı sunduğunu belirtiyor. Ancak Warren, Microsoft’un E3 konferansında HoloLens’in geliştirici versiyonu yerine kullanıcı versiyonunu denetmesi ile daha dar bir görüş alanı ile karşılaştığını ve bu alanında oldukça düşük olduğunu söylüyor.

Bunun ardından ise HoloLens‘in en yetkili ismi olan Kudo Tsunoda‘da bir açıklama yaparak HoloLens’in görüş alanı problemi olduğunu kabul etti. Tsunoda yaptığı açıklamada bu problemin sebebini açıklamazken ürünün hala geliştirilme aşamasında olduğunu ve bu problemin tamamen olmasa da büyük oranda çözüleceğini belirtti. Ancak yine de verilen bilgilere göre HoloLens’in insan gözünün gördüğü bir açı ve görüş alanı ile kullanılamayacağı belirtiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.