Android Wear’a iPhone Desteği Geldi!

Google, giyilebilir işletim sistemi Android Wear’a yakın zamanda iPhone desteğinin geleceğini açıkladı. İşte, Android Wear ve iPhone desteğinden detaylar.

Yaklaşık 1 yıldır üzerinde konuştuğumuz Android Wear’a iOS desteği gelecek haberleri nihayet gerçek oldu. Geçtiğimiz gün Google tarafından yapılan bir açıklama ile doğrulanan bu bilgi sayesinde bundan böyle Android Wear‘lı akıllı saatler iPhone’lar ile de rahatlıkla kullanılabilecek.

Bunu da Oku : iOS için Android Wear Uygulaması Yolda!

Tıpkı Android işletim sistemli akıllı telefonlarla çalıştığı iPhone’larla da aynı şekilde çalışacak olan Android Wear, bu cihazlardan gelen aramaları, gelen mesajları ve çeşitli uygulamalardan gelen bildirimleri gösterebilecek. Bununla birlikte aktivite takiplerinin de yine Android’de olduğu gibi yapılacağı belirtilirken Google’ın yardımcı uygulamaları ve sesli asistanı da iPhone’lar ile entegre bir şekilde çalışacak.

iOS 8.2 ve iPhone 5 ‘den sonrası ile çalışacak olan Android Wear, eski sürümün yüklü olduğu akıllı saatlerde iPhone ile kullanıma izin vermeyecek. Örneğin Moto 360 ile kullanılamayacak olan bu özellik şuan sadece LG G Watch Urbane ile birlikte kullanılabilecek. Eski Android Wear sürümü yüklü olan akıllı saatler güncellenerek iPhone desteğine kavuşabilecekken yeni gelecek olan Android Wear‘lı akıllı saatlerin tamamı iPhone desteğine sahip olacak.

Kısa süre içerisinde Asus, Motorola ve Huawei gibi markaların Android Wear‘lı akıllı saatleri için iPhone entegresini başlatacağı belirtiliyor. Android Wear için iOS uygulamasını denemek ve akıllı saatiniz ile hemen kullanmaya başlamak isterseniz de buradan indirebilirsiniz

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.