iOS için Android Wear Uygulamasına Az Kaldı!

Google cephesinden gelen haberler iOS için geliştirilen Android Wear uygulamasının tamamlanmaya az kaldığını gösteriyor. Şimdi gözle uygulama onayı için Apple’da.

Google‘ın akıllı saatler için geliştirmiş olduğu işletim sistemi Android Wear‘ı iOS cihazlar ile de entegre bir şekilde çalıştırmak istediği ve bunun için bir uygulama geliştirdiği uzun süredir konuşuluyordu. Bu konuşmalar sürekli bir tahmin bir iddia havasındayken The Verge sitesinin Google‘a yakın bir kaynaktan elde ettiği bilgilere göre uygulama geliştirme ve iOS cihazlara girme durumu artık iddia olmaktan çıktı.

Bunu da Oku : Android Wear Yakında iOS ile Çalışabilir!

The Verge‘nin elde ettiği bilgilere göre iOS için geliştirilen Android Wear uygulaması için son düzlük koşuluyor. Ufak teknik detaylardan sonra son halini alacak olan iOS uygulaması cihazlardan bildirimler alabilecek ve bu bildirimler Android Wear’lı akıllı saatler üzerinden gösterilecek. Bunun yanında Google’ın asistanı Now ile de çalışacak olan uygulama Gmail‘den gelen mailleri akıllı saat üzerinden okuma ve yanıtlama gibi özellikler sunacak.

Buraya kadar her şey tamam olarak görünse de ortada bir problem daha bulunuyor. Bu problem ise Apple’ın Apple Watch rakibinin uygulamasını Apple Store‘a koymak isteyip istememesi ile alakalı. Yani Google uygulamayı tamamlayıp iOS‘a destek veriyorum dese dahi bu uygulama iOS kullanıcılarının eline geçmeyebilir. Bakalım Apple giderek karışan akıllı saat pazarında nasıl bir yol izleyecek ve Android Wear uygulamasına izin verecekmi.
mavi_indir

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.