AOC, Sanal Gerçeklik Gözlüğü’nü Tanıttı

Ekran üreticisi denince akla gelen ilk firmalardan biri olan AOC, geçtiğimiz hafta Köln’de düzenlenen Gamescom fuarında sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı.

En son olarak teknoloji devi Intel’in Project Alloy ismini verdiği sanal gerçeklik gözlüğü ile katıldığı sanal gerçeklik kervanı yeni üyeler kabul etmeye devam ediyor. Dünyanın önde gelen ekran üreticilerinden biri olan AOC firması da Gamescom fuarında görücüye çıkardığı sanal gerçeklik gözlüğü ile bu pazara giriş yapmaya hazırlanıyor.

Bunu da Oku : Intel’in Sanal Gerçeklik Gözlüğü Project Alloy

18 – 21 Ağustos tarihleri arasında Köln’de gerçekleşen oyun fuarı Gamescom birçok oyun ve yeni ürünü ev sahipliği yaparken fiyat performans odaklı ekranları ile bilinen AOC firması fuarda bir sürpriz yaptı ve geliştirmiş olduğu sanal gerçeklik gözlüğünün prototipini meraklılara gösterdi.

Ürün prototip olduğu için herhangi bir gösteri ya da demo gösterisi yapılmazken AOC EMEA Bölgesi Pazarlama Direktörü Stefan Sommer; “AOC olarak dünyanın en büyük ekran üreticilerinden biriyiz ve ekran ve monitör pazarında bilgisayar, akıllı telefon ve tablet gibi ürünlerde ekranlarımız ile yer alıyoruz. Sanal gerçeklik gözlükleri ise gelişen bir teknoloji ve sektörde öncü olmak için her an yeniliklerin içerisinde olmamız gerekiyor. İşte bu yüzden bu ürünü geliştirdik ve bu ürün alanında sadece bir başlangıç. Daha heyacanlı ürünler ile müşterilerimizin karşısında olacağız.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Sommer‘ın bu açıklaması ve ürünün prototipi dışında teknik özellikler, fiyat ve çıkış tarihi gibi bilgiler henüz bulunmuyor. Bakalım AOC, sanal gerçeklik gözlüğü hakkında yeni bilgileri ne zaman paylaşacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.