Gear S2 için iOS desteği Beta Olarak Başladı!

Samsung’un akıllı saati Gear S2’yi iOS cihazlar ile de kullanılmasını sağlayacağı uygulama nihayet beta olarak test edilmeye başlandı.

Teknoloji devlerinden Samsung’un akıllı saat ve akıllı bileklik gibi giyilebilir teknoloji ürünlerinde sadece Android’li akıllı telefonlara değil iOS cephesine de destek vereceği uzun süredir konuşuluyor. Hatta Samsung’un bu anlamda ciddi adımlar attığı ve sona yaklaştığı da söylenmişti. En son gelen haberler ise bu durumu doğruladı ve Samsung, Gear S2 akıllı saati için iOS desteğini beta olarak test etmeye başladığını duyurdu

Bunu da Oku : Gear S2’ye iOS Desteği Tamamlanıyor

iOS için Gear S2 beta programı olarak duyurulan test programı bugün itibari ile başladı ve 19 Eylül tarihine kadar devam edecek. Bu süreçte gelen geri bildirimler ile Gear S2 için iOS platformunda en iyi kullanımı sunmayı hedefleyen Samsung’un anahtar kelimeleri stabillik, verimlilik ve kolay kullanım şeklinde.

19 Eylül tarihinde tekrar kapanacak olan test programının sonuçlarına göre Samsung’un uygulamanın son halini yine Eylül içerisinde sunması bekleniyor. Çalışmalara göre Kasım ayına da sarkabileceği söylenen iOS desteği için kullanıcıların iPhone 5 ve üstü akıllı telefona ve bu telefonlarda da iOS 8.4 ve üzeri işletim sisteminin olması gerekiyor.

Gear Manager for iOS ismi ile gelecek olan uygulamanın Gear S2 desteğini sunmasının ardından yine Samsung’un en son akıllı bilekliği Gear Fit 2‘ye de destek vermesi bekleniyor. Gear Fit 2 iOS desteğinin tarihi ise ise Aralık ayı sonu Ocak ayı başı olarak tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.