Apple Nabız Ölçer Sorununa Cevap Verdi!

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan Apple Watch’un nabız ölçerinde problem var haberleri Apple cephesinden cevap buldu. Nabız ölçerde sorun yok, sorun kullanımda.

Geçtiğimiz hafta Apple, akıllı saati Apple Watch‘u güncellemiş ve sürüm 1.0.1′e yükselmişti. Bunun ardından güncellemeyi yapan kullanıcılar saatin nabız ölçerinin düzgün çalışmadığını ve 10 dakikalık nabız ölçme aralığının 1 saate kadar yükseldiğini belirtmişti.

Bunu da Oku : Apple Watch’un Nabız Ölçerinde Sorun Var!

Gözler Apple‘a çevrilmişken nihayet firmadan bu problem hakkında bir cevap geldi. Apple’ın nabız öçler bilgi sayfasını güncelleyerek verdiği bu cevapta akıllı saatin nabız ölçerinde herhangi bir problem olmadığı ve nabız öçlerin normal kullanımda her 10 dakikada bir ölçüm yapacağı yer alıyor. Ancak bilgi sayfasında yapılan değişiklikte nabız ölçerin, kullanıcının kolu hareketliyken yaptığı ölçümleri kaydetmediği yer alıyor. Bu yüzden 10 dakikalık ölçüm aralığı da artmış gibi gözüküyor. Apple’a göre bu durumun sebebi ise nabız ölçerin tasarımından kaynaklı ve doğru sonuç için tam temas gerekiyor.

Ancak bu bilgilerden Apple’ın kendi ile çeliştiğini söylemek pek yanlış olmaz. Bunun sebebi ise bu akıllı saatin aynı zamanda bir aktivite takipçisi olması. Yani bu akıllı saat sadece yürüyüş ya da normal kullanım için değil, koşu ve bisiklet gibi aktif sporlar için de geliştirilmiş bir akıllı saat. Mantıklı bir şekilde bakıldığında ise Apple’ın açıklamasına göre Apple Watch’un aktif sporlarda hiçbir nabız bilgisi göstermemesi lazım.

Burada açıklama Apple ile çelişse de firmanın asıl yapmak istediği kullanıcılara nabız ölçer ile en doğru sonucu vermek istemesi ve yanlış bir bilgi vermek istememesi. Sonuç olarak nabız ölçerde bir problem bulunmuyor ancak Apple’ın açıklamasında da kullanıcıları ikna edebilecek bir bilgi bulunmuyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.