Asus ZenWatch 2 Tanıtıldı!

Asus uzun süredir üzerinde konuşulan akıllı saati Asus ZenWatch 2’yi, Computex 2015 etkinliğinde tanıttı. Asus ZenWatch 2, iki farklı boyut seçeneği ile satışa sunulacak.

Yaklaşık iki hafta önce Asus CEO‘su Jerry Shen yeni akıllı saatleri Asus ZenWatch 2 için çıkan 2016 tarihinin bir yanlış anlama olduğunu ve yeni akıllı saatin Haziran ayında Computex 2015 etkinliğinde tanıtılacağını açıklamıştı. Nihayet CEO’nun sözleri teyit edildi ve Asus ZenWatch 2 Computex 2015 etkinliğinde görücüye çıktı.

Bunu da Oku : Asus ZenWatch 2 Haziran’da Tanıtılacak!

Akıllı saatin görücüye çıkması ile birlikte özellikleri hakkında da daha fazla bilgi öğrenildi. Daha önce Asus ZenWatch 2’nin Android Wear işletim sistemine sahip olduğu ve 7 günlük batarya ömründen başka bir bilgi bulunmuyordu. Akıllı saatin tanıtımı ile ortaya çıkan bilgiler arasında ise Asus ZenWatch 2’nin 18mm ve 22mm olarak iki farklı boyut ile kullanıcılara sunulacağı, Gorilla Glass 3 imzalı AMOLED ekranı, işlemci olarak Snapdragon ailesinden bir işlemciye sahip olduğu ve suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası IP67‘ye sahip olduğu yer alıyor.

Akıllı saatin açıklanan özellikleri bu şekildeyken firma bazı dikkat çekici bilgiler de paylaştı. Bunlardan en ilginci ise Asus ZenWatch 2‘nin büyük modelinin akıllı telefonlar için aynı zamanda taşınabilir bir batarya görevi görebilecek olması. Bunun nasıl çalışacağını açıklayan Asus bununla birlikte kullanıcıların koşu ve bisiklet gibi aktivitelerini daha iyi takip edebilmeleri için Wellness isimli yeni bir aktivite takip uygulamasının yolda olduğunu da belirtti.

Asus’un yeni akıllı saati için verdiği son bilgi ise ürünün gül rengi, tunç ve gümüş kasa renk seçenekleri ve buna ek olarak deriden metale birçok kayış seçeneği bulunacağı oldu. Bu yıl içerisinde piyasada olması beklenen Asus ZenWatch 2‘nin fiyatı ve çıkış tarihi hakkında ise bir açıklama yapılmadı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.