Apple Watch’un Nabız Ölçerinde Sorun var!

Watch OS 1.0.1 güncellemesinden sonra Apple Watch’un nabız ölçerinde zamana bağlı bir sorun olduğu ortaya çıktı. 

Apple geçtiğimiz hafta akıllı saati Apple Watch’u Watch OS 1.0.1 sürümüne güncelleyerek içerisinde Türkçe‘nin de bulunduğu yeni dil seçenekleri, Siri’de iyileştirmeler, yeni emojiler ve bazı iyileştirmeler yapmıştı. Watch OS 1.0.1 güncellemesinden kullanıcılar ilk başta memnun olsa da kullanıcılar güncellemeden sonra nabız ölçerde bazı problemler olduğunu belirtmeye başladı.

Bunu da Oku : Apple Watch Türkçe Dil Desteği ile Güncellendi!

Apple Watch‘un nabız ölçeri normal kullanımda 10 dakikada bir nabzı kontrol ederek kullanıcıya sunarken akıllı saat spor ve egzersiz sırasında bu süreyi otomatik olarak hareket yoğunluğuna göre azaltıyor. Ancak kullanıcılardan gelen bilgilere göre nabız ölçer geri eski haline dönmüyor ve nabız kontrolünü düzensiz bir şekilde ve 1 saate varan aralıklar ile gerçekleştiriyor.

Watch OS 1.0.1 güncellemesine bakıldığında nabız ölçer ile alakalı bir yenilik ya da değişiklik bulunmuyorken bu durumun sebebinin ise Apple Watch‘un yoğun spor kullanımından sonra kullanıcının dinlenme zamanında düşük pil tüketimi için yapılmış bir özellik olabileceği tahmin ediliyor.

apple nabız

 

Yani Apple Watch yoğun sporun ardından dinlenmeye geçen kullanıcıların nabzını geniş aralıklar ile ölçerek pil tüketimini azaltıyor da olabilir. Tabi ki bu bir tahmin ve bu durum özellik değil de herhangi bir sıkıntının sinyali de olabilir. O yüzden bu konu hakkında Apple’dan gelecek olan açıklamayı bekleyeceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.