Apple Pay İngiltere’de Kullanıma Sunuldu!

Apple’ın mobil ödeme sistemi Apple Pay, ABD’nin ardından şimdide birçok banka ve işyeri ortaklığı ile İngiltere’de kullanıma sunuldu. 

Teknoloji devi Apple’ın iPhone 6 ve akıllı saati Apple Watch ile tanıttığı mobil ödeme sistemi Apple Pay ilk olarak geçtiğimiz Ekim ayında ABD‘de kullanılmaya başlanmıştı. Bunun ardından Apple‘dan ödeme sistemi için bir haber gelmezken geçtiğimiz günlerde yanlışlıkla atılan bir tweet Apple Pay‘in İngiltere’de kullanılmaya başlanacağını ortaya çıkarmıştı.

HSBC kullanıcı destek hesabı üzerinden atılan bir tweet ile ortaya çıkan Apple Pay’in İngiltere’ye geleceği haberi kısa sürede yayılmış ve tweet silinmişti. Olayın ardından da Apple cephesinden Apple Pay’in İngiltere‘de kullanılmaya başlandığına dair resmi duyuru geçtiğimiz gün yapıldı.

Apple’ın yaptığı duyuruya göre Apple Pay, İngiltere’de First Direct, HSBC, Nationwide, NatWest, Royal Bank of Scotland, Santander, American Express ve Ulster Bank kurumlarında ve Visa, MasterCard ve American Express kredi kartları ile uyumlu olarak çalışacak. Apple Pay, içerisinde BP, Starbucks, McDonalds, Londra metrosu, Waitrose ve JD Sports gibi büyük işyerlerinin de bulunduğu 250 binden fazla mekanda geçerli olacak.

Apple‘ın bankalar ve işyerleri ile yaptığı anlaşmalar doğrultusunda Apple Pay ödeme işlemlerinde 20 paunda kadar işlem yapabilecek. Bu miktarın işyerlerinin ve bankların pos cihazlarında yapacağı bir değişiklikle yakın zamanda 30 paunda çıkacağı da belirtilirken kısa süre sonra ülkenin Lloyds Bank ve Bank of Scotland gibi diğer büyük bankalarının da Apple Pay’e katılması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.