Apple Watch ile Kapıları Açmak Artık Mümkün!

Akıllı ev kilitleri geliştiren August firması kilit sistemini Apple Watch’a entegre etmesi ile birlikte kapıların Apple Watch ile açılabilmesine de izin verdi.

San Francisco merkezli, evler için akıllı ürünler geliştiren August firması ev kilitlerinin akıllı telefonlar ile açılmasını sağlayan August Smart Lock ürünü ile dikkat çekmişti. Firma şimdi bu ürünü için uygulamasını ve sistemini güncelleyerek Apple Watch desteğini de getirdiğini duyurdu. Bundan böyle August Smart Lock kapı kilit sistemine sahip olan kullanıcılar kapılarını Apple Watch‘ları ile açabilecek.

Kullanıcılar kapıları sadece Apple Watch ile açmakla kalmayıp akıllı saatleri üzerinden kapının kim tarafından açıldığını, saat kaçta açıldığını ve ne zaman el ile kapının zorlandığı gibi bilgileri de görebilecek ve anlık bildirim alabilecek. Bu bildirimler ise akıllı telefonlarda olduğu gibi Apple Watch’a da Bluetooth ve internet bağlantısı üzerinden sağlanacak.

Kullanıcısı uzaktayken dahi kapısındaki kişi için geçici şifre ile kapının açılmasını sağlayabilen August Smart Lock sistemi 200 dolardan fazla bir fiyat ile satışta. Hem mobil hem de akıllı saat üzerinden kontrol edilebilen bu kapı sistemi ülkemizde de çeşitli yerlerde bulunabilirken eğer ürünü daha önce alanlardansanız buradan Apple Watch uygulamasına ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.