Apple, U2 ile Sanal Gerçekliğe Adım Attı!

Apple, ünlü rock grubu U2 ile birlikte ortak bir çalışma yaparak sanal gerçeklik dünyasına adım attı. Yapılan bu çalışma ise Apple Music altında yürütülüyor.

Teknoloji devi Apple giyilebilir teknoloji dünyasında sadece akıllı saati Apple Watch ile yer alsa da bu alandaki diğer kategoriler ile de ilgileniyor. Bunun son örneği ise Apple Music olarak ünlü rock grubu U2 ile birlikte geçtiğimiz hafta bir sanal gerçeklik çalışması başlatmış olması.

Kendi markası altında bir sanal gerçeklik başlığı bulunmayan Apple, sektörde bulunan en iyi firmalardan biri olan VRSE ile iş birliği yaparak U2‘nin son albümünden bazı parçaları 360 derece olarak sanal gerçeklik başlıkları için hazırladı. GoPro‘ların kullanılarak hazırlandığı bu sanal gerçeklik içerik çalışmaları için VRSE tarafından hem Android hem de iOS uygulamaları hazırlandı ve bu içerikler Gear VR ve Cardboard‘lar üzerinden izlenebiliyor.

Bunun yanında Apple Music yine VRSE‘nin ortaklığında sanal gerçeklik için bir U2 otobüsü de hazırladı. Hazırlanan bu otobüs ise sanal gerçekliği bir adım ileriye daha taşıyarak meraklıları U2 ile aynı sahneye çıkaracak ve şarkı söyleme imkanı sunacak. Bu otobüs ise Londra, Paris ve Dublin güzergahında hareket ederek meraklılara gösteri yapacak.

Sadece U2 değil Eminem de var!

Apple’ın sanal gerçeklik için atığı tek adım U2 ile değil. Geçtiğimiz haftalarda yine Apple Music adı altında Eminem ile de bir çalışma yapan firma bu sefer gerçekleştirdiği çalışmayı YouTube üzerinden yayınlayarak yine Cardboard için bir sanal gerçeklik içeriği oluşturmuştu.

Apple’ın Apple Music ile yapmış olduğu bu çalışmalar ve sanal gerçeklik içeriklerinin birer altyapı olduğu ve firmanın 2016 sonu ve 2017 başında müzik odaklı olarak kendi sanal gerçeklik başlığını çıkaracağı tahminleri de gelmeye başladı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.