MasterCard’tan Yeni Giyilebilir Ödeme Teknolojisi!

MasterCard, NFC teknolojisini kullanarak tüm giyilebilir teknoloji ürünlerini ödeme cihazına dönüştürmek istiyor. Bu teknoloji için ilk iş ortakları da duyuruldu.

Dünyada en yaygın olarak kullanılan ödeme sistemlerinden biri olan MasterCard gelişen teknoloji ile birlikte ödemelerin artık sadece kartlar üzerinden değil mobil cihazlar ve giyilebilir teknoloji ürünleri üzerinden de yapıldığını en iyi bilen firmalardan. Bu yüzden sürekli bu alanlara yatırım yapan firma şimdi de giyilebilir teknoloji ürünleri için yeni bir ödeme servisi duyurdu.

MasterCard‘ın duyurduğu bu yeni ödeme servisi ise NFC teknolojisine sahip tüm giyilebilir teknoloji ürünlerini birer ödeme cihazına dönüştürmek üzerine kurulu. Bunu ise ürünler üzerinde bir değişiklik yapmadan sadece yazılım tarafında yapacağı bir yenilik ile gerçekleştireceğini belirten MasterCard giyilebilir teknolojiler içerisinde akıllı saat ve akıllı bileklik başta olmak üzere akıllı gözlük, akıllı yüzük, akıllı çanta ve akıllı elbise gibi içerisinde NFC teknolojisi bulunan tüm ürünlerde bu ödeme sisteminin kullanılacağını belirtti.

MasterCard‘ın yaptığı açıklamaya göre bu sistem ilk olarak popüler akıllı yüzük Ringly ve kullanıcı nabzını imza olarak kullanan akıllı bileklik geliştiricisi Nymi tarafından kullanılacak. Önümüzdeki aylarda daha fazla giyilebilir teknoloji markasını bu ödeme ağına katılması beklenirken bu teknolojiyi kullanan ilk ürünlerin 2016 yılı içinde piyasada olacağı tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.