Sanal Gerçeklik İçin İki Muhteşem Tasarımlı PC!

Sanal gerçeklik başta olmak üzere bir çok yeni oyun ve uygulamaları çalıştıracak müthiş tasarımlı kolay taşınabilir iki bilgisayar modeli satışa çıktı.

Sanal gerçeklik teknolojisini PC‘lerinde yaşamak isteyenlerin kafasında soru işaretleri artarak devam ediyor. Nasıl bilgisayarlarda sanal gerçeklik deneyimini kuracağını bilemeyenler için her geçen gün yeni alternatifler de çıkmaya devam ediyor.

Bir yandan tower tipi kasalar, bir yandan sırta asılabilen PC kasaları derken bu kez iki yeni model taşınabilir bilgisayarlar sanal gerçeklik teknolojisine hazır olarak piyasaya çıkacak.

Sanal gerçeklik deneyimini her yerde yaşamak isteyenler için düşünülen bilgisayarların imzası Lenovo‘ya ait. Berlin’deki Gamescom oyun fuarında tanıtımı yapılan iki güçlü bilgisayar büyük dikkat çekti. IdeaCentre Y710 Cube ve IdeaCentre AIO Y910 isimleri ile piyasaya çıkacak olan iki yeni bilgisayar 4K oyunlar oynayabilme, sanal gerçeklik oyunlarını rahatlıkla çalıştırabilme gibi özellikler barındırıyor olacak.

Lenovo-IdeaCentre-Y710-Cube

 

Bunu da Oku: Bilgisayarınız Sanal Gerçeklik İçin Yeterli Mi?

Küp şeklinde tasarlanan kasası ile dikkat çeken IdeaCentre Y710 Cube, her yerde bu büyük deneyimi yaşamak için dizayn edilmiş. Özellikleri ise yeni GeForce GTX 1080 ekran kartı, 6. nesil Intel i/ işlemci, 32 GB RAM, 2 TB HDD, 256 SSD’ye kadar destek gibi özellikler mevcut. Bu özelliklerin bu kadar küçük bir kasada olması büyük bir kolaylık olacak.

IdeaCentre AIO Y910 modeli ise 27 inçlik monitör içerisine gizlenmiş kasa olarak karşınıza çıkıyor. Tam bir oyun canavarı olan bilgisayarda sanal gerçekliğin yanı sıra piyasadaki en yüksek grafik özelliklerine sahip oyunları da oynayabileceksiniz.

01_Ideacentre_AIO_Y910_Hero_Shot_with_KB.0

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.