Apple Watch İçin Şarj Edebilen Kayış

Apple watch için şarj edebilen ve tasarımıyla da dikkat çeken bir kayışın piyasaya çıktığı duyuruldu.

Apple Watch için en sinir bozucu durum her an şarj bitebilme durumunun oluşmasıyldı. MagSafe şarj ünitesi ile sık sık şarj ederek Apple Watch kullanılabiliyordu. Bu şarj etme ünitesi özellikle dışarıdayken şarj edebilme olayını imkansız hale getiriyordu. Yeni bir Kickstarter ürünü olan Prime Strap, bu eksikliklerin çözümlenmesi için geliştirilen bir fikir olarak karşımıza çıkıyor.

150 miliamperlik şarj portatif şarj ünitesi olabilen bir Apple Watch kayışı, bu sorunu çözmek için üretilmiş durumda. Ürünün arkasındaki şirket Brilletark, kayışın girdiği deliğin içine saklanmış 6 iğneli port Apple Watch‘a güç saylayabiliyor. Apple’ın resmi bir ürünü olmayan bu kayış Apple Watch‘u şarj edebilmek için herhangi bir zarar barındırmıyor. Ayrıca bataryalar yuvarlak bir mobil güç bankasına yerleştirilerek özel iPhone kablosu aracılığı ile iPhone‘unuzu şarj etmek için mini bir batarya kitine dönüştürülebilir.

Bunu da Oku: Blocks Akıllı Saat Kickstarter’da Amacına Ulaştı!

Brilletark şirketi şarj edilebilen bu kayışlar için yapılacak bağış miktarını Temmuz 2016‘ya kadar 30000 dolara ulaştırmaya çalışıyor. Prime Strap adı verilen ürün, 38 ve 42 milimetrelik paslanmaz çelik ve aliminyum alaşımlı kayış olarak üretilecek ve başlangıç fiyatı 239 dolar olacak.

Apple Watch kullanıcıları için hayat kurtarıcı özelliği olması beklenen ürünün tek kötü yanı oldukça hantal bir görüntüsü olması. Bu anlamda Prime Strap‘ın çok şık olduğu ilk görüntülerde söylenemediği gibi .ok konforlu bir ürün de olmadığı su götürmez bir gerçek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.