Apple Watch 2019’da 45 Milyona Ulaşabilir

Yapılan tahminlere göre Apple Watch’ın 2019 yılına kadar 45 milyon adet satış rakamına ulaşacağı tahmin ediliyor.

Akıllı saat piyasasının en güçlü elemanlarından Apple Watch’ın satış rakamları ile ilgili tahminler yayınlandı. Buna göre piyasa araçtırmaları yapan IDC firmasına göre Apple ürünlerinin satışları yıllık yüzde 36,5 artışlar göstererek 2019 yılında 45.2 milyon adet Apple Watch satışı gerçekleşeceğinin öngörüldüğü kaydedildi.

Aynı firma, Android Wear’ın da yüzde 80,5 gibi bir büyüme ile yoluna devam etmesine rağmen 4 yıllık periyotta Apple’ın pazar lideri olmasını engelleyemeyeceğinin tahmin edildiği belirtildi. 2019 yılına geldiğimizde Android’in yüzde 38,8‘lik bir pazara sahip olacağı ifade edilirken IDC Apple’ın pazarın yüzde 51,1’ine sahip olacağını düşünüyor.

Bunu da Oku: Apple Watch 2015’i 12 Milyon ile Kapatabilir!

Apple watchOS‘un daha çok satılmasının en büyük etkilerinin uygulamalarındaki çeşitliliğin yanı sıra sadık Apple kullanıcılarının daha fazla oluşunun yol açtığı belirtiliyor.

Ayrıca Pebble saatlerinin alçakgönüllü şekilde büyümesinin, düşük fiyatı ve kolay kullanıbilir olmasının gelecek için önemli olduğu belirtiliyor. Android Wear‘ın ise geleneksel saat üreticileri ve diğer teknoloji şirketlerinin hamleleri ile büyüyeceği ifade ediliyor.

Apple, satış rakamlarını ne kadar gizli tutsa da analistler sevkiyat raporları üzerinden tahminler yapıyor. Bu tahminlerde değişkenlik gösterme şansı da bulunuyor.

Apple, gerek fiyat indirimleri gerekse diğer hamleleri dolayısı ile satış rakamlarını arttırmak için büyük bir görüntü vermediğini de hatırlatmakta yarar var.

idc1

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.