Karşınızda Yeni VR Kamera Giroptic

GoPro’nun geniş açılı çekimlerinde yarattığı devrim gibi VR dünyası için 360 derece görüntü kaydetmeye yarayan kameranın satışa çıktığı duyuruldu.

Sanal gerçeklik alanında bir çok ürün hayatımıza girmeye devam ediyor. Fransız firması Giroptic, ilginç görünümü ve özellikleri bulunan 360 derece görüntü almaya yarayan kamerasını tanıttı.
Üzerinde üç farklı yöne bakabilen kameralar bulunan ufak boyutlu video ve fotoğraf çekebilen kamera, VR uygulamalar için de görüntü alımına olanak sağlıyor. 360 derece açılı görüntüler elde edebilmek için kullanışlı tasarımı ve portatif şekli ile dikkat çekiyor. Kickstarter kampanyası olarak ortaya çıkan ürün, düzenlenen bağışlar sayesinde 1.4 milyon doları toplamıştı. 4.5 milyon dolarlık son yatırım sayesinde daha da büyüyen Giroptic VR Kamera, GoPro’nun geniş açılış çekimlerini VR ortamda çığır açacak nitelikte gerçekleştirebiliyor.

Bunu da Oku: Yeni Giyilebilir Aksiyon Kamerası Graava Duyuruldu!

Ürünü resmi web sitesinden 499 dolara satın almak mümkün. VR kameraların fiyatının çok yüksek olacağı düşünülürken ürün fiyatların çok uçuk olmamasını da aynı zamanda sağlayabilir. Youtube ve Facebook’un bile adım attığı 360 derece video dünyasında Giroptic gibi kameralar sayesinde önümüzdeki günlerde daha da fazla haşır neşir olacağımız bir gerçek.
Giroptic’in en önemli amacı gerekli kaynağın yaratılıp üretime geçmesiydi. Artık bu da olduğuna göre ilk önemli hedef mağazalarda daha sık yer almak olacaktır.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.