Apple Watch İlk Güncellemesini Aldı!

Apple akıllı saati Apple Watch’un satışa sunulduğu tarihte yani bugün ürüne ilk güncellemesini verdi. Güncelleme ile birlikte ürünün bazı detayları da ortaya çıktı.

Apple’ın 10 Nisan‘da ön sipariş ile satışa sunduğu akıllı saati Apple Watch bugün itibari ile de normal olarak satışa sunuldu. Ürünün satışa sunulması ile birlikte de Apple akıllı saatin ilk güncellemesini yayınladı. Yayınlanan güncelleme ile birlikte de geliştiriciler Apple’ın akıllı saati için açıklamadığı bazı bilgilere de ulaşmış oldu.

Cydia geliştiricilerinden Steve Troughton-Smith tarafından 108 MB‘lık güncelleme sonrasında ortaya çıkarılan bilgilere göre Apple Watch üzerinde kullanılan S1 işlemcisi daha önce iPhone 4S ve iPad 2‘de kullanılan A5 işlemcisi ile aynı teknik özelliklere sahip. Bunun sebebi ise S1 işlemcisinin PowerVR SGX543 grafik arabirimine sahip olması.

Steve Troughton-Smith’in ortaya çıkardığı bir diğer bilgide ise ürünün işletim sistemi Watch OS‘un başlı başına bir sistem olmadığı ve iOS tabanından yola çıkılarak geliştirilmiş launcher üzerinde çalışan ve arayüz işlemlerinde OpenGL‘nin kullanıldığı bir sistem olduğu yer alıyor.

Bunun dışında Apple Watch’un yazılımda 38mm modelinin Watch1,1 ve 42mm modelinin Watch1,2 ismi ile yer aldığı da ortaya çıkarken, Apple Watch için gelen güncelleme iOS 8.2 ile birlikte OTA üzerinden sunuldu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.