Apple Watch Türkçe Desteği ile Güncellendi!

Apple Watch ilk güncellemesini alarak sürümünü 1.0.1’e yükseltirken Türkçe dil desteğine de kavuştu. İşte, Apple Watch’un güncellemesinden detaylar. 

Apple akıllı saati Apple Watch için ilk güncellemeyi yayınlayarak hem akıllı saati için bazı problemleri giderdi hem de akıllı saatine yeni özellikler ekledi. Güncelleme ile birlikte Watch OS 1.0‘dan Watch OS 1.0.1‘e yükselen Apple Watch bu güncelleme ile hata gidermelerin yanında yeni emojilere, yeni fitness özelliklerine, yeni dil seçeneklerine, daha iyi bir Siri’ye ve üçüncü parti uygulamalar için daha çok erişim desteğine kavuştu.

Güncelleme ile ilk olarak akıllı saatin daha önce kullanıcılardan gelen tüm hatalarını gideren Apple, bu güncelleme ile Siri‘de geliştirmeler yaparak Siri’nin kullanım alanını ve repertuvarını artırmış. iOS 8.3 ile gelen emojilere de destek veren bu güncelleme var olan üçüncü parti uygulamalarda bir düzenleme yaparak uygulamaların performansında ciddi miktarda bir artış yapmış. Bununla birlikte Watch OS 1.0.1 güncellemesi Apple Watch’u biraz daha açarak hem kullanıcılar için hem de uygulama geliştiriciler için daha erişilebilir bir hale getirmiş.

apple-watch

Güncellemenin Apple Watch‘a kattığı en büyük yenilikler ise fitness uygulamalarında olmuş durumda. Kullanıcılar yeni güncelleme ile birlikte bundan böyle kapalı alanlardaki bisiklet ve kürek egzersizleri için kalori istatistiklerini görebilecek. Bununla birlikte yeni güncelleme ile durma ve oturma sürelerini de görebilecek olan kullanıcılar açık alanda yapılan yürüş ve koşularda hız ve gidilen mesafe gibi bilgilere de ulaşabilecek.

Watch OS 1.0.1 güncellemesi ile Apple Watch’a gelen son özellik ise yeni dil seçenekleri oldu. Portekizce, Danimarkaca, Hollandaca, İsveçce, Rusça, Taylandca ve Türkçe olmak üzere 7 yeni dil seçeneği gelen Apple Watch artık bu diller ile de kullanılabilecek.

Bizim için sevindirici bir haber olan Türkçe dil desteği aynı zamanda Apple Watch‘un yakın zamanda Türkiye’ye gelebilecek olmasının sinyali. Belki de önümüzdeki ay düzenlenecek olan WWDC 15 etkinliğinde yeni diller için çıkış tarihleri de duyurulabilir.

Güncellemenin Apple Watch‘a kurulması ise akıllı saatin iOS uygulaması üzerinden akıllı saat şarja takılı iken gerekli işlemler takip edilerek yapılabiliyor. 51.6 MB boyutu olan Watch OS 1.0.1 güncellemesinin yaklaşık yüklenme süresi ise 15 dakika.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.