WatchOS 3 Yayınlandı, Apple Watch’un Evrimi Başladı

Apple’nin son lansmanında tanıtılan ürünlerden biri olan Apple Watch için yeni yazılım güncellemesi watchOS 3 yayınlandı.

Yayınlanan yeni yazılım ile watchOS 3 ile Apple Watch adeta büyük bir değişimden geçmeye başladı.

Güncellemeyi gerçekleştirmek için iPhone ile eşleştirme yapmanız gerekiyor. Kendi başına güncelleme kontrolü yapamayan Apple Watch‘a watchOS 3 güncellemesini uygulayabilmek için de en az yüzde 50 şarjın bataryanızda bulunması gerekiyor.

WatchOS ile birlikte gelen en büyük yeniliklerden birisi Apple Watch‘un kenarında bulunan tuş ile lişi listesini açmanız yerine düşünülen Dock ekranı. Bu şekilde en son girilen uygulamaların yanı sıra Dock içinde tuttuğunuz uygulamaya geçiş daha kolay yapılabiliyor.

watchos-3-main

watchOS 3 ile birlikte artık nefes egzersizi yapmanız gereken saatler de size hatırlatılıyor. WatchOS 3 ile birlikte gelen özellik ile günün belirli saatlerinde yapmanız gereken nefes egzersizleri ile daha sağlıklı düşünme ve karar verme mekanizmanızın gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Bunu da Oku: Apple Watch Akıllı Saat’te 1, Tüm Saatlerde 2 Numara

WatchOS 3 ile birlikte gelen yeniliklerden bir tanesi de 3 farklı saat arayüzü. Minnie Mouse, Numerals ve Aktivite isimleri ile Apple Watch‘da gözükecek olan dıl görünümlerle farklı tarzlarınızı yansıtabileceksiniz.

Mac’lere şifre kullanmadan giriş yapabilme, tekerlekli sandalye kullanan bireyler için aktivite kayıt modu, mesajlara yanıt vermek için düşünülen not alanı gibi ufak değişikler de watchOS 3 içerisinde yer alıyor.

quick-apps-1465841921-snox-column-width-inline

Yeni güncellemede en büyük fark ise Apple Watch‘un hızında fark yaratması olduğu belirtiliyor. WatchOS 3 ile daha seri olduğu belirtilen Apple Watch‘lar için kullanıcılar şimdilik memnun görünüyor.

Apple Watch Series 2 içinde direkt yüklü olarak geleceği belirtilen watchOS 3‘ün ilk bakışta Apple Watch‘ları daha kullanım kolaylığına sevk ettiği görülüyor. İlk izlenimlere göre de kullanıcılar watchOS 3‘ü olumlu bulmuş durumda.

how-to-install-watchos-3-without-dev-account

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.