Apple Watch Pazarın Yüzde 75’ine Sahip!

Apple, akıllı saati Apple Watch için henüz resmi satış sayısını açıklamadı ancak uzmanlar tahminler doğrultusunda bu sayıyı buldu ve Apple Watch’un pazar payını hesapladı.

Geçtiğimiz günlerde Apple CEO‘su Tim Cook şirketin üçüncü çeyrek mali raporunu açıklamış ancak teknoloji dünyasının merakla beklediği Apple Watch satış sayısını açıklamamıştı. Analistler ve uzmanlarda bu boşluğu doldurmak diğer ürünlerin satış sayıları, azalanlar, artanlar derken Apple Watch için ortlama bir satış sayısına ulaştı ve bu sayı 4 milyon olarak belirtildi.

Bunu da Oku : Apple Watch Ne Kadar Sattı!

Strategy Analytics isimli bir araştırma şirketi de elinde bulunan veriler ile Apple Watch‘un tahmini satış sayısını karşılaştırdığında Apple Watch’un akıllı saat pazarının yüzde 75‘ini ele geçirdiğini görmüş. Firmanın yayınladığı rapora göre pazarın yüzde 75’ini elinde bulunduran Apple Watch aynı zamanda pazar içerisinde yüzde 457‘lik de bir artışa sebep olmuş durumda.

Bu oranla birlikte akıllı saat pazarının lideri konumuna gelen Apple aynı zamanda önceki lider ve dişli rakibi Samsung’u da geçmiş oldu. Samsung’un geçtiğimiz çeyrekte toplam yarım milyonluk akıllı saat satması da Apple’ın Samsung’a olan negatif etkisini gösteriyor.

Son olarak Apple Watch 31 Temmuz  tarihinde ülkemizde de satışa sunulacak. Bakalım akıllı saat 1249 liradan başlayan fiyatlarla ülkemizde nasıl bir satış grafiği yakalayacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.