Farklı Titreşim Modları ile Uyaran Akıllı Saat

Akıllı saatlere yapılan yenilikler giyilebilir teknoloji ürünlerinin en çok tercih edilen elemanına olan ilgiyi her zaman ayakta tutmaya devam ediyor. Yeni tanıtılan bir akıllı saat ise farklı titreşim modları ile ilgiyi üzerinde tutmaya çalışıyor.

Genelde akıllı saatler gelen bildirimleri kullanıcıya ulaştırmak için sesle ya da titreşimle uyarılar gönderiyor. Moment isimli akıllı saat ise bu kalıpları değiştirmek için geliştirdiği yenilikle rakiplerinden sıyrılmayı başardı.

Üzerinde bulunan 4 farklı titreşim motoru ile kullanıcıya birbirinden farklı uyarılar gönderebiliyor. Bir anlamda dört farklı şekilde kullanıcısı ile iletişim kuran Moment akıllı saatin üreticisi ise Somantic Labs.

D71-1024x540

Moment akıllı saatin gönderdiği sistematik titreşimler ayrıca farklı işlere de yarıyor. Örneğin bir müzisyenin uğraştığı bir müzik parçası üzerinde düzenlemeler yaparken saatten gelen titreşimleri metronom gibi kullanabilme ihtimali bulunuyor. Bu da Moment akıllı saatin farkını ortaya koyuyor.

Bunu da Oku: Türk Mühendisler Alzheimer Hastaları İçin Akıllı Saat Yaptı

Moment akıllı saatin bir başka özelliği de ekrana bakmadan sadece titreşimlerle GPS özelliğini kullanabilmeniz. Araba kullanırken gözünüzü yoldan ayırmadan gönderilen titreşimler sayesinde hangi yöne gidebileceğinib bu akıllı saat sayesinde belirlenebiliyor.

Akıllı saatin en başarılı özelliklerinden birisi de tek şarjla 1 haftalık kullanım sağlaması. Şuanda Kickstarter’da fon arayan akıllı saaatin ön sipariş fiyatı 129 dolar. 2017’de piyasaya çıkacak olan akıllı saatin o tarihteki fiyatı ise 159 dolar.

maxresdefault (1)

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.