Apple Watch İlk Yılında 30 Milyon Satabilir!

2015 yılında piyasada olacak olan Apple Watch’ın ilk senesinde ne kadar satabileceğine dair analizler gelmeye başladı. Apple Watch ilk sene içerisinde 30 milyon adet satabilir.

Gelecek senenin yani 2015‘in ilk çeyreğinde piyasada olması beklenen Apple Watch için ne kadar satacağına dair araştırmalar ve analizler gelmeye devam ediyor. Morgan Stanley bankası tarafından Apple Watch için gelen analizlere göre Apple Watch ilk senesinde 30 milyondan fazla satacak.

Bu analize yine Apple ürünlerinden ulaşan banka, 2015 yılında 315 milyondan fazla iPhone 5 ve üzerine iPhone kullanıcısının olacağını belirtti. Bu kullanıcılarında yüzde 10‘undan fazlasının Apple Watch alacağını belirten banka bu rakama iPad ilk çıktığında iPhone kullanıcılarının yüzde 14‘ünün satın almasından ulaşmış. iPad yüzdesinin fazla olmasının sebebini penetrasyona bağlayan banka Apple Watch‘ıın bu kadar fazla satacağının sebebini de ürünün iPad‘e göre daha ucuz olması olarak gösteriyor.

Daha önce gelen bir analizde Apple Watch‘ın ilk yılında 10 – 12 milyon arasında bir satış yapacağı söylenmişti ancak yeni gelen bu analiz çıtayı daha da yükselterek 30 – 40 milyon arasında bir tahmin belirtti. Bakalım önümüzdeki günlerde akıllı saat için nasıl analizler gelecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.