Apple Watch Satışı 2.3 Milyonu Aştı!

Apple Watch’a dair satış rakamları gelmeye devam ediyor. Tayland’dan gelen bir tahmine göre Apple Watch geçtiğimiz hafta 2.3 milyonluk satış rakamını geride bıraktı. 

10 Nisan‘da ön sipariş ile satışa sunulan Apple Watch için geçtiğimiz hafta sadece Amerika sınırları içerisinde 1 milyonluk bir satış yapıldığı tahminini sizler ile burada paylaşmıştık. Yeni gelen bir haber ise Apple Watch‘un global olarak yani ilk satışa sunulduğu 9 ülkeden satış rakamları içeriyor.

Bunu da Oku : Apple Watch’un ilk Satış Rakamları Geldi!

Tayland merkezli bir piyasa araştırma ve analiz şirketi olan KGI‘ın ünlü Apple uzmanı Ming-Chi Kuo, tahminlere dayalı Apple Watch verilerini paylaştı. Geçtiğimiz hafta Cuma gününe kadar olan yani Apple Watch’un ilk 5 gününü kapsayan bu tahmin, bu süre içerisinde Apple’ın 2.3 milyon adet Apple Watch sattığını belirtiyor.

Kuo’nun paylaştığı bilgilerde Apple Watch’un modellerine göre yüzde dağılımı da yer alıyor. Bu dağılıma göre 2.3 milyonluk Apple Watch satış rakamının yüzde 85‘e yakın bir rakamının Apple Watch Sport modelinin, yüzde 15‘e yakın bir rakamının Apple Watch modelinin ve yüzde 1‘e yakın bir rakamının da Apple Watch Edition modelinin oluşturduğu yer alıyor.

Son olarak paylaşılan tahminlerde Apple’ın bu satış taleplerine yetişmek için aylık 2 ile 3 milyon arasında Apple Watch üretimi yapacağı da yer alıyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda Apple cephesinden resmi rakamlar paylaşılacak mı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.