Apple Watch’un İlk Satış Rakamları Geldi!

Apple’ın merakla beklenen akıllı saati Apple Watch’a dair ilk satış rakamlara açıklandı. Açıklanan rakamlar Apple Watch’un 1 milyona yaklaştığını söylüyor.

10 Nisan yani geçtiğimiz Cuma günü ön sipariş ile satışa sunulan Apple Watch, beklenenin üstünde bir satış yaptığından dolayı 24 Nisan olan ulaşım tarihini epey bi ertelemek zorunda kalmıştı. Bunun üzerine herkesin aklındaki soru ise Apple Watch ne kadar sattı, olmuştu.

Bunu da Okuyun : Apple Watch Kampanyası Bugün Öde 4 Ay Sonra Al!

Apple Watch ne kadar sattı sorusunun cevabı resmi olarak Apple cephesinden gelmese de e-ticaret analizleri ve araştırmaları yapan Slice Intelligence isimli bir şirketten geldi. Şirketin onlineda Apple Watch satın alan 9080 kişiyi inceleyerek oluşturduğu raporda kaç adet Apple Watch satıldığı, ortalama Apple Watch fiyatı ve hangi modellerin ne kadarlık bir dilim oluşturduğu yer alıyor.

apple watch ilk satış

Slice Intelligence’in raporuna göre Apple’ın ilk satışlar için oluşturduğu stok 6 saat içerisinde tükenirken Apple Watch ilk gün içerisinde toplamda 957 bin adetlik bir satış rakamına ulaştı. Bir müşterinin ortalama 1.3 Apple Watch aldığını gördüğümüz raporda bu kullanıcıların Apple Watch’a ödedikleri ortalama tutar ise 508 dolar. 

Beklenene ve rapora göre bu 957 binlik satış rakamının içerisinde en çok satın alınan model ise Apple Watch Sport modeli olurken müşteriler bu modele farklı kayış seçenekleri ile birlikte ortalama 382 dolar harcadı. Listenin ikinci en çok satan Apple Watch modeli ise paslanmaz çelik kasalı Apple Watch olurken müşterilerin bu modele harcadığı tutar ise ortalama 707 dolar.

apple watch ne kadar sattı

Apple Watch alan müşterilerin yüzde 71‘i 42mm Apple Watch modeli tercih ederken toplamda en çok tercih edilen kayış ise yüzde 49 ile Black Sport Band oldu. Bu kayışı  yüzde 16 ile White Sport Band takip ederken üçüncü sırada ise yüzde 10 ile zincir tasarımlı Milanese Loop yer alıyor.

Raporun geneli hakkında bilgi almak ve daha fazlasını öğrenmek için buradan devam edebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.