Apple Watch Ne Zaman Türkiye’de?

Apple Watch’un ne zaman Türkiye’ye geleceğine dair bilgiler gelmeye başladı. Gelen bilgilere göre akıllı saat Mayıs ayında ülkemizde ön sipariş ile satışa sunulacak.

Apple, akıllı saati Apple Watch‘u bildiğiniz gibi ilk olarak Amerika başta olmak üzere 9 ülkede 10 Nisan tarihinden aynı anda ön sipariş ile satışa sunmuştu. Bu ülkelerdeki normal satış tarihi olan 24 Nisan‘da geçti ve artık gözler Apple Watch‘un diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağını öğrenmek için Apple’a çevrildi.

Nihayet beklenen oldu ve Apple, akıllı saatinin yeni ülkelerde yakın bir zamanda satışa sunulacağını duyurdu. Apple bu duyuru ile birlikte Mayıs ayını işaret etse de henüz net bir tarih vermedi ancak Italya kaynaklı bir haberde Apple Watch‘un avrupa ülkelerinde 8 Mayıs tarihinde ön siparişe açılacağı yer alıyor.

Apple Watch’un 8 Mayıs tarihinde ön siparişe açılacağı ülkeler arasında ise Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Portekiz, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri yer alıyor.

Verilen bilgilere ve ülke listesine göre Apple Watch 8 Mayıs tarihinde ülkemizde de ön sipariş ile satışa sunulacak. Akıllı saatin fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmasa da ürünün ülkemizde 1500 liraya yakın bir fiyattan satışa sunulması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.