Apple Watch Yeni Güncellemesi Tanıtıldı! İşte Yenilikler

Uzun süredir beklenen Apple Watch güncellemesi gerçekleşti. watchOS 3 güncellemesi ile Apple Watch hangi özellikleri kazandı?

Apple Watch‘un uzun süredir beklenen güncellemesi watchOS 3 görücüye çıktı. Tim Cook’un bizzat katılıp tanıtımını gerçekleştirdiği watchOS 3 ile bir çok yenilik de kullanıcılara sunulmaya başlanacak.

Güncellemelerde genel hatlarıyla Apple Watch‘a kattıklarına gelirsek, bellek kullanımı, arka plan güncellemeleri gibi ana başlıklar altında toplayabiliriz. En gözle görülür özelliklerden birisi Kontrol Merkezi isimli bir uygulamanın gelmesi. Burada pil ömrünü, uçak moduna geçiş gibi temel özellikler tek bir uygulama altında toplanıyor.

Bir diğer dikkat çekici özellik Scribble isimli özel bir karalama tekniği. Otomatik dil algılayabilen bu uygulama şimdilik İngilizce ve Çince olarak kullanılabilecek. Ayrıca saat yüzleri arasındaki geçişler daha hızlı yapılabilecek ve farklı saat yüzleri ile de kavuşacaksınız.

Bunu da Oku: Apple Watch’a Üç Yeni Kayış Tasarımı Daha Geliyor

Uygulamalar arası geçiş de watchOS 3 ile daha hızlı hale geliyor. Dock isimli özellik haricinde özel hatırlatıcı ve Arkadaşım isimli iki yeni uygulama daha var.

Duyurulan en önemli özelliklerden birisi de acil servisleri arama kolaylığı olacak. Yan düğmeye uzun süreli basmada SOS denilen yeni bir uygulama açılıyor ve önceden yüklediğiniz sağlık kartınıza abağlı olarak arama yapabileceksiniz.

Son olarak sağlık uygulaması Breathe ile günlük stres kontrolünü sağlama, nefes egzersizi gibi bir çok alıştırma yapmanız mümkün olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.