Apple Watch’a Sürpriz Yeni Özellik Gelebilir

Apple’ın akıllı saatlerinde yer vermediği bir özelliğin kısa süre içerisinde getirilmesi bekleniyor. Bu özellik tahmin edileceği gibi uyku takipçisi…

Apple’ın bu yıla iPhone 7 ve Apple Watch Series 2 ile damga vurduğu bir gerçek. Giyilebilir teknoloji alanında attığı adımlarla adından söz ettiren Apple’ın uyku tabiki özelliğini Apple Watch’a getireceği iddia ediliyor.

Apple‘ın ürettiği akıllı saatler Apple Watch ve Apple Watch Series 2 haricindeki hemen her akıllı saatte var olan uyku takibi özelliğinin artık var olacağı belirtiliyor. İlk aşamada bu özelliğin yazılımının Apple ürünlerinde neden yer almadığı bilinmez ancak basit bir yazılımla giderilebilecek bu özelliğin artık var olacağı konuşuluyor.

Bunu da Oku: IBM’in iOS için Yapılacak Uyku Takibini Watson Üstlendi

Apple Watch‘lara getirileceği belirtilen uyku takip özelliğinin kullanıcıların sağlığına kavuşabilmesi için gerekli olan bir konu olduğunu düşünen firma, artık bu konuyu es geçmeyi düşünmüyor. Apple’dan farklı olan hemen tüm markaların akıllı saatinde yer alan özelliğin düzenli alabilecekleri uykunun sağlığa olan katkısının yadsınamaz olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

apple-watch-series-2-nike

Uyku düzeni oturtmada yardımcı olacak olan bu özelliğin ayrıca kullanıcıların günlük yaktıkları kalorinin yanı sıra katettikleri mesafelerin de etkisi ile günlük ihtiyaç olunan uyku saati de belirlenebiliyor. Böylelikle gün içinde kalp atış ritminizden yol katetme mesafenize kadar bir çok konu da düzene girmiş oluyor.

Apple’ın bu özelliği Apple Watch‘un yanı sıra Apple Watch Series 2‘ye de bir uygulama ile getirilmesi bekleniyor. İddiaların doğruluk payının olup olmadığını ise şimdilik zaman gösterecek…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.