Haftanın Akıllı Saat Uygulamaları

Android Wear, watchOS, Tizen ve Pebble OS işletim sistemine sahip akıllı saat kullanıcıları için haftanın uygulamalarını seçtik.

Haftanın giyilebilir teknoloji özetinden sonra artık Salı sabahları da haftanın akıllı saat uygulamaları ile karşınızda olacağız. LG, Huawei, Motorola gibi markalardan Android Wear, Apple Watch ile watchOS, Samsung ile Tizen ve Pebble ile de Pebble OS için seçtiğimiz, akıllı saatlerinizde bulunması gereken uygulamaları sizlere sunacağız.

Android Wear


Spotify – Ücretsiz

android-wear-spotify-indir

Mobil dünyanın müzik alışkanlıklarını değiştiren Spotify geçtiğimiz yıl Android Wear’lı akıllı saatler için yayınlanmış ve bu ekosistemde de büyük bir ilgi ile karşılanmıştı. Eğer dahili hoparlör desteğine sahip bir Android’li akıllı saatiniz var ve akıllı telefonunuzda da Spotify kullanıyorsanız müzik keyfinize akıllı saatiniz üzerinden devam edebilirsiniz.

Android Wear için Spotify indir.

Wear Audio Recorder – Ücretsiz

wear-audio-recorder-android-wear-indir

Android Wear’lı bir akıllı saatiniz var ve bu akıllı saat dahili bir mikrofona sahipse zaman kaybetmeden indirmeniz ve kullanmanız gereken uygulamalardan biri Wear Audio Recorder. Adından da anlaşılacağı üzere ses kayıt uygulaması olan bu uygulama herhangi bir ortamda hızlı bir şekilde ses kayıt etmenize ve gerekli durumları not almanızı sağlıyor.

Android Wear için Wear Audio Recorder indir.

watchOS


Google Maps – Ücretsiz

apple-watch-google-maps-indir

Akıllı telefonu iOS ya da Android olsun neredeyse tüm mobil kullanıcılarının denemiş ve kullanmış olduğu Google Maps uygulaması Apple Watch kullanıcısıysanız akıllı saatinizden eksik etmemeniz gereken bir uygulama. iPhone’nunuzu cebinizden çıkarmadan Google Maps sayesinde kolaylıkla şuanki konumunuzu görebilir, gitmek istediğiniz yeri kolunuzdan bulabilir ve yol tarifi alabilirsiniz.

Apple Watch için Google Maps indir.

Tizen


 HERE Navigator – Ücretsiz

gear-s2-here-navigator-indir

Samsung’un Tizen işletim sistemin sahip akıllı saatleri için en iyi harita uygulamalarından biri olan HERE Navigator Nokia’nın HERE Maps uygulamasının akıllı saatler için optimize edilmiş hali. Konum, yol tarifi ve rota bulma gibi özellikleri bulunan uygulamaya eğer Tizen işletim sistemli bir Galaxy Gear serisi akıllı saatiniz var ise Gear Manager uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pebble OS


Maptastic – Ücretsiz

pebble-maptastic-indir

Pebble akıllı saatler için geliştirilen Maptastic Pebble kullanıcıları için en kullanışlı harita uygulamalarından biri. Eski Pebble modelleri için siyah beyaz yeni Pebble modelleri için renkli bir tasarıma sahip olan Maptastic uygulaması kullanıcısına konumunu, rotasını ve gideceği yeri eş zamanlı olarak gösterebiliyor.

Pebble için Maptastic indir.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.