Apple Watch’ın Çözünürlüğü Ortaya Çıktı!

2015 yılı içerisinde piyasada olacak olan Apple Watch’ın çözünürlüğü dün yayınlanan WatchKit ile ortaya çıktı. İşte iki farklı Apple Watch’ın ekran çözünürlükleri.

Apple akıllı saati Watch‘a uygulama geliştirmek isteyenler için geliştirici kiti WatchKit‘i dün itibari ile meraklılarına sunmuştu. WatchKit, geliştiricilere Apple Watch‘ın tüm özelliklerinin kullanımını sunduğu için Watch‘a dair birçok bilgi de gün yüzüne çıkmış oldu. Ürün tanıtımından sonra en çok merak edilen konulardan biri olan ekran çözünürlükleri de WatchKit ile gün yüzüne çıkan bilgiler arasında yer aldı.

Apple Watch Uygulama Geliştiricileri için WatchKit Yayınlandı!

38 ve 42 mm olarak iki farklı boyutta gelecek olan Apple Watch dolayısı ile iki farklı ekran çözünürlüğüne sahip. Bunlardan 38 mm için olan 272 x 340 piksel iken 42 mm için olan ise 312 x 390 piksel olarak ortaya çıktı. Boyutlarına göre 1.5 ve 1.65 inçlik ekranlara sahip olan Apple Watch’ın 335 ppi civarında da bir piksel yoğunluğuna sahip olacağı tahmin ediliyor.

Ekran çözünürlüklerinin dışında Apple Watch‘ın uygulama ikonları da boyutlarına göre değişiklik gösteriyor. Örneğin akıllı saatin bildirim merkezi ikonu 32 mm‘de 29 piksel iken 42 mm‘de 36 piksel ve ana menü ikonu da 32 mm’de 172 piksel iken 42 mm’de 196 piksel olarak oluşturulmuş.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.