Apple Watch Uygulama Geliştiricileri için WatchKit Yayınlandı!

Apple akıllı saati Watch’a uygulama geliştirmek ve var olan uygulamalarını Apple Watch’a taşımak isteyenler için geliştirici kiti WatchKit’i yayınladı.

Apple Watch‘ın çıkışı merakla beklenirken akıllı saat için Apple ‘dan beklenen bir adım atıldı. Apple’ın attığı bu adım ise Apple Watch‘ a uygulama geliştirmek ve iOS üzerinde bulunan uygulamalarını bu ortama taşımak isteyen geliştiriciler için Watch geliştirici kiti WatchKit‘i yayınlamak oldu.

WatchKit ile birlikte Apple cephesinden gelen diğer yazılım kitleri ise iOS 8.2 beta ve Xcode 6.2 olurken iOS 8.2 beta WatchKit desteği de barındırıyor. Bu da Apple Watch‘ın Digital Crown ve Taptic Engine gibi getirmiş olduğu birçok teknolojiyi iOS ve Watch OS ile birlikte kullanmak demek. Bu konuya destek veren Apple Pazarlama’dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Philip Schiller, iOS ile birlikte Watch üzerinde yenilikçi ve ilginç uygulamalar göreceklerini belirtti.

Henüz Apple Watch piyasaya çıkmadan ürünün geliştirici kitini yayınlayan Apple‘ın amacı ise iOS üzerindeki uygulamaları Watch‘a taşıyarak ve yeni uygulamalar geliştirerek ürün için uygulama haznesini çoğaltmak. WatchKit’i merak ediyor veya hemen denemek istiyorsanız buradan devam edebilirsiniz. Bu arada Apple daha önce yapmış olduğu açıklama da WatchKit için Kasım ayını işaret etmişti böylelikle bu sözünde de durmuş oldu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.