Apple WWDC 15 Etkinlik Tarihi Açıklandı!

Apple’ın her sene geliştiriciler için düzenlediği WWDC(Worldwide Developer Conference) etkinliğinin 2015 takvimi açıklandı. İşte WWDC 15’den detaylar.

Apple‘ın bu sene 26. ‘sını düzenleyeceği geliştirici etkinliği WWDC 15, Apple ürün geliştiricileri için 8 Haziran tarihinde kapılarını açacak. 12 Haziran’da ise kapılarını kapatacak olan WWDC 15, bu yıl 100’den fazla oturuma ev sahipliği yapacak.

WWDC 15 etkinliğinde iOS’dan OS X‘e, Apple TV‘den Apple Watch‘a kadar tüm Apple ürünlerinin yazılımlarına dair yeniliklerin aktarılacağı bu etkinlikte bu platformdaki seçilen en iyi uygulamalara da Apple Tasarım Ödülleri verilecek.

Peki Apple Watch ne olacak?

Bu etkinliğe ilk defa katılacak olan Apple Watch‘un ise yazılım alanında ne gibi yeniliklere kavuşacağı merak edilirken bu etkinlikte Apple‘ın akıllı saati için çok fazla bir efor harcamayacağı düşünülüyor. Bunun sebebi ise bazı Apple Watch modellerinin etkinliğin gerçekleştirileceği 8 – 12 Haziran aralığında dahi kullanıcılarına ulaşamayacak olması gösteriliyor.

Ancak yinede Apple‘ın Apple Watch için yazılım alanında bazı yenilikler sunması, ödeme ve sağlık alanında uygulama geliştirme örnekleri vereceği, uygulama ekosistemini tanıtması ve seçilen uygulamalara Tasarım Ödülleri vermesi bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.