Sony Giyilebilir Teknoloji Ürünleri için IFTTT’ye Katıldı!

Sony, giyilebilir teknoloji ürünlerini kullanan kullanıcılara bir jest yaparak “bu böyleyse şunu yap” platformu olan IFTTT’ye katıldığını duyurdu. 

Sosyal ağ kavramına farklı bir açıdan bakan ve “eğer bu böyleyse şunu yap” mantığı ile çalışan IFTTT son zamanlarda görülen en farklı paylaşım servisi diyebiliriz. IFTTT ülkemizde çok yaygın olarak kullanılmadığı için bir örnek vermek gerekirse, servis üzerinden rss olarak wearlogy.com‘u ayarlayıp eğer bu kaynaktan bir haber gelirse bunu Twitter‘da paylaş diyebiliyorsunuz. Gerisi otomatik olarak servis tarafından zamanı gelince yapılıyor.

Bunu anlatmamızın sebebi ise teknoloji devlerinden Sony‘nin giyilebilir teknoloji ürünleri için bu servisi kullanacağını duyurması. Sony’nin aktivite takipçi uygulaması Lifelog’un IFTTT’ye entegresi ile duyurulan bu yenilik Xperia tabanlı bir akıllı telefon ile beraber, Sony SmartBand, SmartBand Talk ve SmartWatch 3 gibi giyilebilir teknoloji ürünleri  ile kullanılabilecek.

sony ifttt

Sony’nin Lifelog ismi ile katıldığı IFTTT’de giyilebilir teknoloji ürünleri ile kullanılabilecek birçok farklı reçete şekli bulunuyor. Bunlardan bazıları ise 1000 kalori yakıldığında renkli lambayı yak, uyku izlemede Google Drive’a kaydet, günlük adım hedeflerini Facebook’ta paylaş, aktivite özetini günlük olarak mail gönder, günlük kalori hedefine ulaşıldığı zaman Tweet at, günlük yürüyüş hedefine ulaşılmazsa Evenote’a kaydet şeklinde.

Sony’nin gerçekleştirmiş olduğu bu yenilik kullanıcıların hem aktivitelerini her yerden takip etmelerini sağlıyor olacakken hem de sosyal ağlarda paylaşım seçeneği ile de daha verimli ve heyecanlı bir aktivite yapılmasına sebep olacaktır. Bu yeniliğin aynı zamanda diğer giyilebilir teknoloji ürünleri markalarına da ilham olacağı aşikar.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.