Bose’nin ‘Su Geçirmez’ Kulaklığı Su Geçirdi!

Bose firması, ‘suya dayanıklı’ olarak satışa sunduğu SoundSport Wireless kablosuz kulaklıkta yaşanan sorunla şok yaşadı. Firma daha sonra örnek bir çözüm bularak kullanıcılarını mağdur etmedi…

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin belki de en kullanışlısı olarak değerlendirilen kablosuz kulaklılar hayatımıza hızla girmeye devam ediyor. Kablosuz kulaklıklar konusunda iddialı bir konum edinmeye çalışan Bose, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü SoundSport Wireless kulaklıkla ilgili beklemediği bir sorunla karşılaştı.

Bose firması, bahsi geçen SoundSport Wireless kulaklıkların tere karşı dayanıklı olduğunu söylemiş ve bu konudaki iddiasını sıklıkla dile getirmişti ancak müşterilerden gelen bazı problemlerin oluşması dünyaca ünlü şirkete zor günler yaşattı.

Bunu da Oku: Bose İki Yeni Akıllı Kulaklık Piyasaya Sürüyor!

Amazon.com’da ürünün altına bırakılan bir yorumda kulaklığın içine terin kaçtığını ve kulaklığın kapatılıp açıldıktan sonra bile bozulduğunu düşündüren bir sesin ortaya çıktığını belirtti. Yorumda kullanıcı içine ter kaçmış olabileceğini belirttiği üründe gelen sese sabit devam eden bir sesin karıştığını fark ettiğini anlattı.

maxresdefault

Yoğun hareketli anlarda kullanım vaadeden Bose SoundSport Wireless için şirketin CEO’su Bob Maresca yaptığı açıklamada sorunu tespit ettiklerini dile getirdi ve aktardığı bilgide Ağustos ayı itibarı ile yeni gerçekleşecek üretimlerde sadece çok az sayıda var olan sorunun yok edileceğini duyurdu.

Daha önceden kulaklığı satın alan ve aynı sorunla karşılaşan kullanıcıların ise kendileri ile iletişime geçerek yeni ürün ile değişim yapılacağı Maresca tarafından açıklandı. Bu şekilde firma, kendisine güvenen kullanıcıların çağrısına kulak vererek örnek bir davranış sergilemiş oldu.

gallery-1465168520-bose-soundsport-wireless

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.