İlk Gerçek Akıllı Kulaklık Satışa Çıkıyor

Giyilebilir akıllı ürünlerin son örneği akıllı kulaklık, çok yakında satışa çıkmaya hazırlanıyor.

Herşeyin akıllısı çıkar da kulaklığın çıkmaz mı? O da oldu ve dünyanın Android işletim sistemli ilk akıllı kulaklığı piyasaya sürüldü.

Üst seviye müzik kalitesi isteyenler için üretilmiş olan Streamz akıllı kulaklık, Android işletim sistemi ile çalışıyor. Kaliteli müzik dinlemek için önceden kaliteli bir kulaklığın yanında kaliteli bir de ses çıkışına sahip olmanız gerekiyordu. Bazı akıllı telefonlar bu konuda yetersiz kalırken kullanıcılar ne yapacaklarını şaşırıyorlardı. Streamz sayesinde artık bu sorun da ortadan kalkmış olacak.

Bunu da Oku: Google Glass Ekibinden 3 Yeni Giyilebilir Geliyor!

Kickstarter‘da bu ürün için bağış toplanmış ancak istenen rakamlara ulaşılamamıştı. Yeterli kaynağı bulan şirket artık ürünün kullanıma hazır olduğunu duyurdu. Müzik dinlemek için gerekli olan her donanımı üzerinde bulunan kulaklık sayesinde herhangi bir müzik oynatıcıya ihtiyaç duymuyorsunuz. Streamz, üzerinde 128×128‘lik ekranı ve kontrol panelini üzerinde bulundurarak dilediğiniz müziği dinlemenizi sağlıyor. 36 GB hafızası bulunan Streamz, sesle veya akıllı saatlerle de eşleştirilerek kullanılabiliyor. Ayrıca WiFi ve Bluetooth özellikleri de üründe bulunuyor.

Spotify, Pandora veya Apple Music gibi müzik platformları ile de entegre çalışabilen Streamz ile ilgili tüm detayların Ocak ayı başında yapılacak CES 2016 fuarında tanıtılması bekleniyor. Mart ayında satışa çıkması beklenen ürünün tahmin edilen satış fiyatının ise yaklaşık 400 dolar olabileceği öngörülüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.