Jose Mourinho Pokemon Go’yu Yasakladı

Pokemon Go bu kez bir yasakla gündeme geldi. Manchester United’ın fenomen menajeri Jose Mourinho’nun futbolcularına Pokemon Go engeli koyduğu belirtiliyor…

Önlenemez yükselişi ile hala gündemde olan Pokemon Go oyunuyla ilgili ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Bu kez Pokemon Go yasaklar ile ilgili bir haberle gündeme gelmiş durumda.

Manchester United‘ın Portekizli hocası Jose Mourinho‘nun takım içerisinde artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go‘nun yasaklanması kararını aldı. Bu şekilde bu oyuna fazlaca vakit ayıran futbolcuların tamamen oyuna konstantre olmalarının sağlanacağı ifade ediliyor.

Tüm akıllı telefon kullanıcılarının yanından futbol dünyasının yıldızlarını da etkisi altına alan Pokemon Go‘nun Manchester United kulübü futbolcuları tarafından maçtan 48 saat öncesinde bırakılacağı ve oynanmasının yasak olduğu belirtildi.

Bunu da Oku: Pokemon Go Sanal Gerçeklikte de Olacak

İngiliz Daily Star gazetesine konuşan bir Manchester United yetkilisi yaptığı açıklamada “Jose oyuncular ve kulüp personeli ile arası çok iyidir. Futbolcuların dinlenebilmesi ve maça konstantre olmaları için bu önlem alındı. Maçtan 48 saat öncesine kadar oyun oynanması bırakılacak” ifadelerini kullandı.

Bu gelişmenin ardından bu kararı delmeye çalışan veya sırf Pokemon Go oynadığı için ceza alan oyuncular olur mu bilinmez ancak haber Dünya çapında geniş yankı uyandırmış durumda.

Futbol dünyasının yıldızlarının bir çoğu da Pokemon Go oynadığını itiraf etmişti. Daha önce Fransa’nın yıldızı Antoine Griezmann ve Dortmund’un gol makinesi Pierre Emerick-Aubameyang da Pokemon Go hastası olduğunu dile getirmişti.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.