Canon Sanal Gerçeklik Başlığını Tanıttı!

Ünlü fotoğraf makinesi ve kamera üreticisi Canon sanal gerçeklik pazarına gireceğini geliştirdiği ürünü ile birlikte duyurdu. İşte, Canon’un sanal gerçeklik başlığından detaylar.

Japonyalı fotoğraf makinesi devlerinden Canon geçtiğimiz günlerde Amerika’da düzenlediği Canon Expo etkinliğinde bir sürpriz yaptı. Firmanın yaptığı sürpriz ne kamera ne de fotoğraf makinesi alanındayken yapılan sürpriz sanal gerçeklik başlığı alanında oldu.

Sahneye bir sanal gerçeklik ürünü ile çıkan Canon pazarda eşine rastlamadığımız bir ürün tanıttı. Normal sanal gerçeklik gözlükleri kullanıcının kafasına takması ile kullanılırken Canon’un tanıttığı ürün el ile tutularak kullanılıyor. Canon’un bu alanda farklı bir şeyler denediği belli ve prototip aşamasında olan bu ürünün bir ismi dahi bulunmuyor.

canon vr 2

Teknoloji dünyasının Canon VR olarak tanımladığı bu sanal gerçeklik başlığının özellikleri de oldukça yüksek. İçerisinde 2560 x 1440 piksel çözünürlük sunan iki adet ekran bulunan Canon VR bu ekranlar sayesinde 5K çözünürlük ve 120 derecelik bir görüş açısı sağlıyor. Bunlarla birlikte dahili olarak çok yönlü bir ses sistemi çözümüne de sahip olan ürün dışında LED’ler ile zenginleştirilmiş durumda.

İçerik ve uygulama gibi konularda herhangi bir bilgi bulunmayan Canon VR‘ın ne zaman ve nasıl bir fiyat ile karşımıza çıkacağı da bilinmeyenler arasında. Aslına bakıldığında ürünün çıkıp çıkmayacağı da bir muamma olarak görülüyor ve önümüzdeki aylarda Canon‘dan bu durum için yeni haberler gelmesi bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.