Oculus Rift’ten Tarihi Karar! HTC Vive ile…

Sanal gerçeklik piyasasının en güçlü elemanlarından Oculus Rift, tarihi bir karar aldığını duyurdu.

Oculus Rift, bundan böyle kendi platformuna özel olarak geliştirilen oyunların tamamını HTC Vive üzerinden de oynanmasını sağlayacak. Oculus Rift’in HTC Vive‘tan daha sonra satışa çıkmasının ardından beklenen büyük patlamayı yapamamasının bu durumu doğurduğu ilk dedikodular arasında.

Bir diğer iddiaya göre ise bu kararın alınmasındaki en büyük etkenlerden birinin kullanıcıların bazı oyunlarda HTC Vive‘ın kontrolcülerinin daha rahat bulması olduğu belirtiliyor. Oculus Rift’in başlığın yanı sıra kullanım sırasında elde tutulan kullanıcıların rahat olmaması olduğu ifade ediliyor.

Bunu da Oku: Oculus Rift Kişisel Bilgileri Facebook’a Gönderiyor

Beklenen patlamayı yapamamasına rağmen geliştirilebilir özellikleri daha fazla olan Oculus Rift‘in gelecekte beklenen satış rakamlarına ulaşabileceği belirtiliyor. Öte yandan HTC Vive‘dan daha ucuz olan Oculus Rift’in HTC Vive kullanıcılarına sunacağı oyunlar ile birlikte maddi olarak daha fazla kazanç sağlayabileceği belirtiliyor.

Oculus Rift bilindiği gibi bu yıl son kullanıcı için satışa sunuldu ve en büyük rakibi de HTC Vive olarak gösterilmeye devam ediyor. Kendisi için özel dizayn edilmiş bilgisayarların yanında yakın zamanda oyun konsolları ile tam uyumlu şekilde çalışabileceğini de söyleyelim.

Oculur Rift‘in düzeltmeye çalıştığı sorunlardan birisi de ürün teslimatında yaşanan sorunlar. Oculus Rift‘in ön siparişleri adresine teslim etmesinde yaşanan sorunların dünya genelinde devam ettiği ve firmanın bu soruna köklü bir çözüm bulmak için çalışmalarını sürdürdüğü kaydediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.