Project Morpheus, PlayStation VR İsmi ile Geliyor!

Sony, geçtiğimiz günlerde Tokyo Game Show etkinliğinde yaptığı bir açıklama ile sanal gerçeklik başlığı Project Morpheus’un PlayStation VR ismi ile geleceğini duyurdu.

Sanal gerçeklik gözlüğü ya da başlığı denildiği zaman herkesin aklına ilk olarak Facebook‘un sahibi olduğu Oculus Rift gelse de bu pazarda HTC, Microsoft ve Samsung gibi iddialı isimlerde bulunuyor. Bu isimlerden biri olan Sony ise pazarda olan iddiasını ve işlerin ilerlediğini göstermek adına geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Tokyo Game Show‘da sanal gerçeklik başlığı hakkında bilgiler verdi.

Takipçilerinin bildiği üzere Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğü Project Morpheus ismindeydi ancak firmanın Game Show‘da yaptığı açıklama ile bu isim yerini PlayStation VR‘a bıraktı. Bu açıklama ile birlikte geliştirilen bu sanal gerçeklik gözlüğü de PlayStation ailesinin bir üyesi olurken ürünün çalışma şekli hakkında ise herhangi bir bilgi verilmedi.

PlayStation VR hakkında verilen tek bilgi de ise ürünün geliştirilmesi ve ürüne içerik geliştirilmesi konusunda üçüncü parti geliştiriciler ile uzun bir süredir haşır neşir olunduğu ve Sony‘nin bu pazarda oyunculara rakiplerinden daha farklı deneyimler sunmak için çabaladığı yer alıyor.

Bunu da Oku : Sony Project Morpheus’dan Haberler Var!

Sony cephesinden sanal gerçeklik başlığı hakkında geçtiğimiz Mayıs ayında gelen PlayStation 4 ile entegre çalışacak haberleri de bu isim değişikliğinin o zamanki habercisi olarak karşımıza çıkmıştı. Bakalım önümüzdeki günlerde Sony cephesinden ürünü hakkında ne gibi haberler duyacağız.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.