Çin’den Havayı Temizleyen Giyilebilir Ürün

Teknolojinin merkezi haline gelen Çin’de gerçekleşen TechCrunch fuarı düzenlendi. Çin’in Şangay kentinde gerçekleştirilen fuarda birbirinden ünlü tasarımcılar ve teknoloji meraklıları ile buluştu.

Fuarın en çok dikkat çeken ürünlerinden birisi ise Çin‘le adı özdeşleşen hava kirliliğine çözüm bulmak isteyen Coclean adlı firmanın ürünü ile oldu. Yakanıza takarak kullanabildiğiniz ürün, nefes aldığınız anda yakın çevrenizdeki havayı temizlediğini iddia ediyor. 1 metreküp havayı temizleyerek havaya iyon salınımı yapan ürün insanların hava kirliliğinden en az etkilenmesi için tasarlandı.

Bunu da Oku : Oculus Rift’ten Tarihi Karar!

Havaya iyon salınımı yapan ürünün bu şekilde havadaki parçacıkları kaptığı ve bu parçaları zemine çekerek size nefes alacak uygun boşluğu yaratabildiği konuşuluyor. Henüz çalışma aşamasında olan ürün ile ilgili daha fazla detay ise bulunmuyor.

Boynunuza takarak ya da yakanıza iliştirerek kullandığınız ürünü sırt çantasının askısı gibi yüzünüze yakın yerlerde kullanabilmeniz mümkün.

TechCrunch fuarında e-ticaret ürünlerinden robotlara, giyilebilir teknolojiden bir çok alandaki teknoloji ürünlerine kadar bir çok yenilik tanıtıldı. Fuar Çin‘de ve dünyanın bir çok yerinde adını duyurmak isteyen yaklaşık 150 yeni firmaya da ev sahipliği yaptı.

Onbinlerce teknoloji meraklısının ziyaret ettiği TechCrunch fuarında Koreli bir firmanın ürettiği her türlü yüzeyde kullanılabilen akıllı mezura dikkat çekti. Bu mezura ile ölçtüğünüz uzunlukları eşzamanlı olarak akıllı telefonunuzda da görüntüleyebilmeniz mümkün oluyor. Bu şekilde istediğiniz uzunluğu ölçmek için analog veriler yerine dijital ve yanılma payı olmayan rakamları edinebiliyorsunuz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.