Amazon Giyilebilir Teknoloji’ler Üzerinde Çalışıyor!

Bir çok alanda faliyet gösteren Amazon’un gizli bir ekip ile giyilebilir teknolojiler üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bu ekip Amazon için yeni giyilebilir teknolojiler ve akıllı ev aletleri üzerinde çalışıyor.

E-ticaret ile girdiği yolda tabletten, telefona kadar bir çok işe girişerek büyük bir teknoloji devi olan Amazon, işini daha da büyütmek ve teknolojiden geri kalmamak adına giyilebilir teknolojiler üzerinde de çalışıyor. Ancak Amazon‘un yapmış olduğu bu çalışmalardan kimsenin haberi yok. Habersizliğin sebebi ise çalışmaların gizli bir ekip tarafından yürütülüyor olması.

Lab 126 isimli bu gizli ekip giyilebilir teknolojiler üzerinde çalışıyorken aynı zamanda da evler için akıllı aletler üzerinde de çalışıyor. Daha önce Amazon’un Kindle tabletleri ve Fire telefonlarını ortaya çıkaran bu ekip bu sefer teknoloji dünyası için yeni ürünler göstermeye hazırlanıyor.

Düğmeye bas, deterjanı kapıdan al!

Amazon‘un bu gizli ekibini ortaya çıkaran anonim kaynaklara göre bu ekip, hem giyilebilir teknolojilerde hem de akıllı ev aletlerinde elektronik ticareti birleştiren yeni ürünler üzerinde çalışıyor. Bu ürünlere örnek ise evlere yerleştirilebilecek kapı ziline benzer bir cihazın basıldığı takdirde belirlenen ürünün Amazon tarafından eve getirilmesini sağlayacak. Düğmeye bastınız, deterjanınız kapıda.

Düşünsenize Amazon‘un bu gizli ekibi sayesinde yolda yürürken su ihtiyacınız varsa hemen isteyebilecek ya da evinizde bulunan akılsız bir buzdolabını hemen akıllı bir ürüne dönüştürebileceksiniz. Tek dokunuş ile ürünlerin evinize gelmesi ise ayrı bir keyif noktası. Bakalım ilerleyen günlerde bu gizli ekipten herhangi bir ürün haberi duyacak mıyız.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.