Crytek İlk Sanal Gerçeklik Laboratuvarını Türkiye’de Açtı!

Dünyaca ünlü oyun firması Crytek, sanal gerçeklik için hazırladığı VR First laboratuvarını dünyada ilk olarak Türkiye’de Bahçeşehir Üniversitesi’nde Açtı.

Crysis ve Far Cry gibi oyunları ile tanıdığımız ve Yerli kardeşlerin sahibi olduğu Crytek oyun firması son dönemde gelen haberlere göre kendini sanal gerçekliğe kaptırmış ve Oculus Rift için The Climb, PlayStation VR için ise Robinson: The Journey isimli oyunları geliştirmeye başlamıştı.

Bunu da Oku : Facebook Sanal Gerçeklik Ar-Ge Üssü Kuruyor!

Crytek bu alanda iddialı olduğunu göstermek ve sanal gerçekliğin de geliştiricisi olmak için bu alana oyun geliştirmenin dışında hem kendisinin yararlanabileceği hem de diğer kullanıcıların entegre olabileceği VR First isimli bir program başlattı. Dünyada ilk olarak Türkiye’de Bahçeşehir Üniversitesi‘nde açılan VR First laboratuvarı öğrencilerin, akademisyenlerin, geliştiricilerin ve araştırmacıların hizmetinde olacak.vr first sanal gerçeklik crytek

Crytek VR First laboratuvarı ile gelişen sanal gerçeklik teknolojisi için yeni ürünler ortaya koymak isteyen kişilere destek olacak ve bu laboratuvarda kullanıcılar CryEngine kaynak kodlarına, CryEngine geliştirici modüllerine ve sanal gerçeklik donanımlarına ücretsiz olarak erişebilecek ve kullanabilecek.

Dün yapılan bir toplantı ile açılışı gerçekleştiren Crytek CEO‘su Cevat Yerli, VR First sanal gerçeklik laboratuvarları için “VR First programını açmaktan ve ilk olarak Türkiye’de açmaktan gurur duyuyor ve bu laboratuvardan öğrenciler, araştırmacılar ve geliştiricilerden çıkacak olan projeleri sabırsızlıkla bekliyoruz. ” açıklamasında bulundu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.