Play Station VR’a HTC Cephesinden Eleştiri Geldi

Play Station VR’ın çıkışından önce HTC Çin bölgesi başkan Alvin Wang Graylin’in sözleri büyük dikkat çekti. Graylin Play Station’un fiyatının pahalı olduğu görüşünü açıkça dile getirdi…

Her ticari üründe olduğu gibi dünyanın yeni yeni tanışmaya başladığı giyilebilir teknoloji alanında da rekabet had safhaya ulaşmış durumda. Sanal gerçeklik konusunda büyük yatırılmlar yapan HTC‘nin Çin bölgesi sorumlusu, kişisel blog yazısında rakipleri hakkında dikkat çeken eleştirilerde bulundu.

HTC Çin bölgesi başkanı Alvin Wang Graylin yazısında PlayStation VR‘ı diline doladı. Graylin PlayStation VR‘ın paket halinde satışa çıkmadığı ve prensip olarak firmanın ek aksesuarlar alınabilmesi için para harcamalı yöntemler geliştirmesini eleştirdi.

Bunu da Oku: PlayStation’a İlk VR Araba Simulasyonu Driveclub İle Geliyor

Graylin açıklamasında PlayStation VR‘ın 399 dolarlık fiyat aetkileti ile çıkacağını hatırlatark bunun kullanıcılar üzerinde olumsuz etki yaratacağı iddia edildi. Graylin açıklamasında PlayStation‘ın kullanıcılarını yanıltmaya sevk ettiğini belirterek fiyatının oldukça pahalı olduğunu ileri sürdü. Yapılan değerlendirmede ilk etapta verilen 399 doların içinde Move kontrolcüsü ve Play Station 4 kamerası olmamasının bir sorun olduğu yazıda ifade edildi.

Bu durumun HTC Çin bölgesi başkanı Alvin Wang Graylin‘in tamamen şahsi fikri mi yoksa rakiplerine bu şekilde gönderme yaparak rekatbetin boyutunu arttırmaya çalışıp çalışmadığı ise henüz netlik kazanmış değil.

htc-Alvin-Wang-Graylin

Genel olarak firma yetkililerinin kendi ürünlerini koşulsuz şartsız övmeleri beklenirken bazen bu gibi rakip ürünü kötülemeler de yaşanabiliyor.

Graylin‘in bahsettiği konu uzun süredir konuşulan bir konu olsa da bunları söyleyenin rakip bir firma olması nedeniyle dedikoduların da önüne geçilemiyor…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.