Daqri’den Çalışanlara Arttırılmış Gerçeklik

Akıllı ürün teknolojisinde bu kez akıllı kasklar ortaya çıkmaya başladı. Çalışan işçilere her türlü veriyi sağlayan bu kasklar verimliliği arttırma hedefiyle yola çıkmış durumda.

Teknoloji alanında bir çok yeniliği hayatımıza sokan CES 2016‘dan kenarda köşede kalmış bir ürün olan akıllı kask bu kez gündeme geldi.

Daqri firmasının geliştirdiği ve inşaat işlerinde veya fabrikada çalışanlara insanüstü güçler kazandırdığı iddia edilen akıllı kaskın bir çok faydalı özelliği bulunuyor. Sensörler ve kameralarla donatılmış olan akıllı kask arttırılmış gerçeklik prensibi ile kullanıcısına bir çok veriyi gözünün önünde tutmasını sağlyor. Şematik ve termal görüntüleri kullanıcısına gösterebilen Daqri, çalışanın karşılaştığı herhangi bir sorunu da daha sonradan izlenebilmek üzere kaydedebiliyor.

Bunu da Oku: Akıllı Bileklik ile Araba Kontrolü Geliyor

Şematik olarak gözle görülmeyen hologramlarla görsel veriler yapabilen bu akıllı kask ilginç daha bir çok özelliği içinde barındırıyor.

Intel‘in 6 çekirdekli işlemcisini kullanan Daqri RealSence 3D kamera da kullanılıyor. Daqri Smart Helmet adıyla tanıtılan ürünün hedefinin ise çalışanların performansını maksimuma çıkartabileceği ifade ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.