Pokemon Go Sanal Gerçeklikte de Olacak

Pokemon Go sanal gerçeklik için de artık kullanıcılara sunulmaya hazırlanıyor. Sanal gerçeklik için Pokemon Go’nun gelmesi resmi olarak da kesinleşmiş oldu.

Sadece birkaç günde milyonlarca kişiye ulaşan Pokemon Go çılgınlığı dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Basitçe anlatımı ile telefon kameranızla gerçek harita üzerinde Pokemon avlama olarak nitelendirebileceğimiz oyunun kısa bir süre geçmesine rağmen büyük hayranları oluşmuş durumda. Şimdi bu hayranları da yakından ilgilendiren bir gelişmeyi paylaşacağız.

Bunu da Oku : Pokemon Go Plus Akıllı Bileklik Yok Satıyor!

Pokemon Go çılgınlığı yakın zamanda sanal gerçeklik platformunda da yer alacak. Avrupa ve Asya ülkelerinde sanal gerçeklik konusunda lisans anlaşması olduğu belirtilen Pokemon Go‘nun artık sanal gerçeklik platformunda da olacağı resmen kesinleşmiş durumda. Yapılan açıklamada oyunun yapımcı şirketi Niantic‘in CEO‘su John Hanke yapılan lisans anlaşmalarında Pokemon Go‘nun sanal gerçeklik platformunda da yer alacağını ifade etti.

Sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde Pokemon Go oynayabilmek ile ilgili fikirler ise şimdiden oyunun fanlarını heyecanlandırmaya yetti. Bu şekilde oynanacak olan oyunun nasıl bir çılgınlık yaratacağı ya da var olan çılgınlığa nasıl bir katkı yapacağı da merak konusu olmuş durumda.

200

Şuanda artırılmış gerçeklik teknolojisinden yararlanarak kullanıcı ile buluşan Pokemon Go‘nun sanal gerçeklik platformunda nasıl yer alacağına ilişkin detaylar ise henüz bilinmiyor. Tahminlere göre sanal gerçeklik başlıklarından önü açılabilen türde olanlar ile kullanılması beklenen oyunun Cardboard benzeri kendi sanal gerçeklik gözlüğünü çıkarıp çıkarmayacağı da henüz netlik kazanmış değil…

Yani yakın zamanda elinde telefonla sokaklarda Pokemon arayan insanların yanında sanal gerçeklik başlığı ile sokaklarda koşan insanlar eklenirse hiç şaşırmayın…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.